Všetci občas zabúdame. Raz zabudneme, kde sme si položili okuliare, kľúče, inokedy si nevieme spomenúť, komu sme požičali knihu. Nie je na tom nič hrozné. Väčšina z nás však s pribúdajúcim vekom môže rátať s tým, že sa pamäť bude zhoršovať.
Netreba sa však znepokojovať, pretože okrem rôznych činností na posilnenie pamäti, sú aj alternatívne prostriedky na osvieženie pamäti a zlepšenie koncentrácie. Pred tisíckami rokov používali v Ázii výťažky z listov stromu ginko biloba na liečbu porúch pamäti, porúch koncentrácie, na depresívne stavy, pri závratoch, hučaní v ušiach, bolestiach hlavy, pri syndróme studených rúk a nôh, bolestiach v lýtkach, niektorých očných chorobách, na zlepšenie krvného obehu a aj na liečbu astmy.
Bez vedľajších účinkov
Moderná veda iba potvrdila účinky výťažkov z ginka. Skutočne posilňujú pamäť, zlepšujú krvný obeh a zásobovanie mozgových buniek kyslíkom a dôležitými živinami, čím prispievajú k vyššej výkonnosti mozgu. Najnovšie poznatky poukazujú na to, že zoznam chorôb, pri ktorých ginko pomáha, je oveľa širší.
Preparáty z ginka biloby možno používať pri nedostatočnom krvnom obehu, čoho dôsledkom je pocit chladu a zimy, slabnúcom zraku a sluchu, tiež pri artritíde, reumatických ochoreniach, poruchách potencie. Preparáty z tohto vzácneho stromu nás chránia aj pred negatívnymi účinkami znečisteného životného prostredia a pred poruchami, ktoré spôsobuje napríklad kašeľ, bronchitída, astma, nedostatočná imunita, alergie.
Poskytujú nám značnú podporu aj pri strese. Asi najvýznamnejšia je ochrana preparátov z ginka pred účinkami voľných radikálov najmä pri Alzheimerovej chorobe a prevencii srdco-cievnych ochorení. Výťažky obsahujú viac ako 60 biologicky aktívnych látok, ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky.
autor:Sandra