O akom televízore sníva moderný človek?

Prvé televízory, ktoré si vyslúžili označenie smart, tu s nami sú už 15 rokov. No v porovnaní s dnešnými modelmi zďaleka nedosahovali takú kvalitu. Najskôr dostali svoj vlastný operačný systém, grafické rozhranie a postupne sa pripojili k internetu. Začali tak svojimi funkciami pripomínať smartfóny, len o niečo väčšie. A niet sa čomu čudovať. Koniec koncov, ako by podľa vás mala vyzerať ideálna „smart TV“ 21. storočia? Poďme sa teda pozrieť, ako blízko to k našim kovovým maznáčikom už majú dnešné inteligentné televízory.

 

V hlavnej úlohe kvalita obrazu
Sledovanie filmu, ktoré je doslova pastvou pre oči, obraz s dôrazom na tie najjemnejšie detaily a dokonalý zvuk, ktorý dokreslí atmosféru a prebudí emócie. To sú presne vlastnosti, ktoré očakáva od svojho televízora každý, kto chce vo svojej obývacej izbe namiesto väčšieho monitora objavovať príbehy cez skutočnú bránu do multimediálneho sveta. A práve nové 4K LED televízory Panasonic z radu JX800 sú zariadením, ktoré sú toho fantastickým príkladom. Okrem vysokého rozlíšenia totiž panel s uhlopriečkou až 164 cm disponuje technológiou HDR Bright Panel Plus a Dolby Vision. Dynamický rozsah obrazu bude potom vždy špičkový. Televízor po každej jednej snímke neustále ladí ostrosť a dokonalú presnosť farieb.

 

Priestorový zvuk, ktorý vás vtiahne do akcie
Skúsili ste niekedy sledovať napínavú scénu z akčného filmu s vypnutým zvukom? Je to dobrá ukážka toho, akú dôležitú úlohu pri filmoch či seriáloch hrá práve zvuk. Televízory z radu Panasonic disponujú dvoma výkonnými reproduktormi a pokročilým systémom Surround Sound, ktorý vás úplne obklopí a ocitnete sa tak priamo v centre diania.

Do centra diania nás už niekoľko rokov dostávajú tiež pokročilé herné konzoly. Kto by si len pred dvadsiatimi rokmi predstavil, ako blízko sa môžu hry priblížiť realite vďaka technologickému pokroku? Je to práve rozvoj technológií, ktorý zabezpečil, že hry môžu byť neuveriteľne zložité a náročné pre hardvér. Rovnako ako PlayStation a Xbox vyžadujú poriadnu dávku pamäte, silný procesor a kvalitnú grafiku, je to tak aj v prípade procesora televízora, ktorý dokáže nezanedbateľne prispieť k zážitku zo závodnej trate, z fantazijného sveta alebo bojového poľa. V prípade 4K televízora Panasonic JX800 je to procesor HCX, ktorý je spolu s režimom Game Mode zárukou kvalitného rozlíšenia so zachovaním maximálnej plynulosti bez oneskorenia na vstupe.

Vstupenka do multimediálneho sveta
Znie vám to všetko až príliš dobre, ale zároveň ťažko uveriteľne? O tom, že ide o súčasné technológie, nie hudbu ďalekej budúcnosti, sa môžete presvedčiť napríklad práve s modelom televízora Panasonic JX800. A to vďaka integrácii operačného systému Android TV bežiaceho na vstavanom Chromecaste priamo z dielne Googlu. Ak váš televízor aj telefón bežia na rovnakom systéme, lepšie fungujúce prepojenie už budete hľadať len veľmi ťažko. Stačí otvoriť podporovanú aplikáciu vo svojom smartfóne a byť na rovnakej wifi sieti ako televízor.

A čo tak Netflix, YouTube alebo napríklad Spotify? Jednoducho si v aplikácii nájdite obsah, ktorý si prajete sledovať, a kliknutím na jedno tlačidlo sa obľúbená hudba alebo seriál automaticky začne prehrávať cez Android TV na vašom televízore. V závislosti od typu vášho telefónu si takto môžete s priateľmi premietať fotografie alebo videá, rovnako ako zdieľať plochu.

Ako ukázal čas, pokrok všetkých možných smart zariadení ide stále rýchlo dopredu. Nastúpte preto na modernú vlnu aj vy a užite si špičkový vizuálny zážitok, rýchlosť prenosu pri gamingu a perfektné prepojenie s telefónom. Televízor Panasonic JX800 je vašou vstupenkou do multimediálnej budúcnosti.

Televízor Panasonic JX800 je dostupný vo variantoch s uhlopriečkami 40, 50, 58 a 65 palcov za ceny:
TX-65JX800E – 1 199,00 EUR
TX-58JX800E – 899,00 EUR
TX-50JX800E – 729,00 EUR
TX-40JX800E – 589,00 EUR

Zdroj: Elena B.