Zelené pyré zvané smoothie

Málokto z nás si v súčasnosti nájde čas na vyváženú stravu. Všetci sa niekam ponáhľame, máme stres a nemáme čas. Aj keď na prvý pohľad nemusíme byť chorí, nespavosť, problémy s hmotnosťou, neschopnosť sa sústrediť a únava naznačujú, že niečo s nami nie je v poriadku. Všetko sú to príznaky nedostatku živín. Stačí denne jeden pohár a problémy sa redukujú…
Smooty
Viete, v čom spočíva sila zeleného pyré, ktorému sa dnes hovorí aj smoothies? V spustení prirodzených mechanizmov čistenia cholesterolu, tuku a toxínov z tela – čím prichádza k zlepšeniu fyzického, ale aj mentálneho a spirituálneho života človeka. Aj keď platí, že ľudské správanie a zvyky sa ťažko menia, prechod na „zelený“ životný štýl môže byť pre každého jednoduchý a príjemný.

Urobte niečo pre seba a pripravte si pyré zo zeleniny a byliniek.  Zelené smoothie je revolúcia vo výžive a chce poraziť epidémiu zdravotných problémov vyrovnanou diétou bohatou na živiny.

V knihkupectvách nájdete množstvo odbornej literatuáry, dokonca s receptami, ktoré vám omožu „rozbehnuť“ vašu cestu k stravovaniu potrebnému pre vaše telo. Nepotrebujete na to veľa, len zeleninu, ovocie, bylinky a semienka či orechy. Po prvom ochutnaní sa možno  budete tváriť kyslo, ale to len preto, že Vaše chuťové poháriky sú doslova „zhumplované“ sladkosťami.

Ak chcete pomôcť sebe, prípadne svojej rodine, musíte byť trpezliví…

SMOOTHIE STIMULUJÚCE PAMÄŤ
2 litre
Zmiešať 2 hrnčeky čerstvého petržlenu, 1 uhorka aj so šupou, šťava z 1 limety, 2 zrelé hrušky, ½ jablka a 2 hrnčeky vody.

Bežné americké slovo „smoothie“, má v slovenskom slovníku cudzích slov ekvivalent, ktorý ho presne vystihuje – pyré. Vo všeobecnosti je to hustý nápoj krémovej konzistencie urobený z ovocia alebo zeleniny.