Milo Kráľ v prvý letný deň uvádza videoklip Opaľujeme sa

Ako pred nedávnom avizoval Milo Kráľ, že do septembra, kým oficiálne vyjde jeho nový album A predsa sa točí, pripraví ešte štyri videoklipy, tak prvý z nich – Opaľujeme sa – prichádza práve dnes. Akoby symbolicky v prvý letný deň.  

 

„Pieseň vznikla už pred rokom,  po prvej vlne korony, keď som sa naozaj chodil opaľovať a nerobil dokopy nič,“ – prezrádza sympatický autor hudby i textu aj samotný interpret  Milo Kráľ. „Vtedy som videl ľudí, čo nosili rúška aj keď šli sami v aute. Preto sa v klipe pohrávam s motívom tých rúšok a s obrovskou chuťou ich už konečne zahodiť, aj keď na to si asi ešte počkáme. Myslím, že ale nie je na škodu sa na túto zvláštnu dobu pozrieť trochu odľahčene.“

Takmer sa spálili
Videoklip naozaj predstavuje milú pieseň, ktorá pojednáva o letných radovánkach a opätovne sa v klipe i piesni objavuje aj spevácka a herecká kolegyňa Barbora Švidraňová. Milo Kráľ sa tentoraz ujal aj réžie klipu, okrem toho, že si tam zahral a zaspieval. Ako spomína na nakrúcanie?

„Bolo skvelé, že sme mohli nakrúcať pri Vajnorskom jazere ešte v čase, keď nebolo tak zaplnené ľuďmi, čo nám prácu dosť uľahčilo, keďže samotný klip je sám o sebe pomerne „zaľudnený“ – oživuje spomienky na nakrúcanie Milo Kráľ. „Všetkým spolupracovníkom,  hercom, tanečníkom, maskérkam, kostymérkam, produkcii a chalanom od kamier sa chcem veľmi poďakovať za odvedenú profi prácu, snáď budú s výsledkom spokojní. Hlavne sme sa tam skoro všetci poriadne spálili, lebo sme sa zabudli pravidelne natierať, takže k večeru sa ujala parafráza názvu: Odpaľujeme sa!“  Našťastie sa napokon všetko dobre skončilo a výsledok je na svete…

Videoklip Opaľujeme sa: https://www.youtube.com/watch?v=PRtH2qolop4

Pripomeňme si doposiaľ vzniknuté klipy z pripravovaného albumu A predsa sa točí, ktorý uzrie svetlo sveta v septembri. Stvárnenie príbehu v piesni Len chvíľu je zaujímavé a zahrali si v ňom i bábiky a režíroval ho Milov spolužiak Csaba Molnár.

Link na videoklip Len chvíľu: https://www.youtube.com/watch?v=hWFOjVckt7k

Prvým videoklipom bola  „Zrelá žena“ z dielne Milovho ďalšieho spolužiaka z filmovej réžie Tomáša Rafaja: https://www.youtube.com/watch?v=o5tZ6biMheI

Pilotnou upútavkou  poslal Milo Kráľ  do sveta „Love song“, ale to je len demo verzia skladby, v plnom aranžmáne bude až na albume:

„Do vydania albumu by mali ešte pribudnúť tri videoklipy,“ prezrádza na záver Milo Kráľ. Čoskoro nás čaká premiéra klipu Lucii Halmovej k songu „Narodeninová“, Maxima Melnyka k skladbe „Rodičovská“ a na záver v septembri obrazová koláž k titulnej piesni „A predsa sa točí“.

Anna Olvecká – PR manager projektu