Stolovanie v oblakoch alebo čo všetko nájdete na palube private jetu

Počet súkromných lietadiel v strednej a východnej Európe sa neustále zvyšuje. Ešte v roku 2016 bolo v Českej republike a na Slovensku zaregistrovaných 57 súkromných lietadiel; a len o dva roky neskôr, v roku 2018 sa toto číslo zvýšilo na 72.

Vieme, že na Slovensku,  Českej republike a Poľsku existuje viac ako 100 registrovaných súkromných lietadiel, ktoré svojim majiteľom poskytujú maximálnu flexibilitu a pohodlie.

 Záujem o súkromné ​​lietadlá sa v Európe v posledných rokoch rapídne zvýšil. Ráno na pracovnom stretnutí v zahraničí, na obed už vo svojej kancelárií a vo večerných hodinách s rodinou. A to je len jeden z dôvodov, prečo sa súkromné jety stávajú čoraz viac populárne.

Dopyt o súkromné lietanie stúpol najmä v posledných rokov
Počet súkromných lietadiel v strednej a východnej Európe sa neustále zvyšuje. Ešte v roku 2016 bolo v Českej republike a na Slovensku zaregistrovaných 57 súkromných lietadiel; a len o dva roky neskôr, v roku 2018 sa toto číslo zvýšilo na 72.

„Dostupnosť finančných prostriedkov a nárast počtu obyvateľov s vysokou mzdou v krajinách strednej a východnej Európy je znakom zdravého posilňovania modernej ekonomiky a súčasne príčinou rastúceho dopytu po súkromných lietadlách“, hovorí Marián Jančařik, obchodný riaditeľ Colibri Aircraft pre strednú a východnú Európu.

Na palube súkromného lietadla
Kupujúci si môžu vybrať zo širokej škály súkromných lietadiel rôznych veľkostí. Je len na nich, aby rozhodli, ktorý typ lietadla vyhovuje ich potrebám najlepšie. Najčastejšími faktormi, ktoré je potrebné posúdiť pri kúpe súkromného lietadla, sú priemerný letový rozsah, priemerný počet cestujúcich na palube a samozrejme, finančný rozpočet. Pri cestovaní s deťmi si klienti radi kupujú súkromné ​​lietadlá s niekoľkými oddelenými zónami, aby dieťaťu poskytli svoj vlastný priestor. Počet cestujúcich a dokonca ich výška sú tiež veľmi dôležité. Pre vysokých ľudí by niektoré typy lietadiel mohli byť dokonca nepohodlné.

Každý má iné však iné preferencie. V kabíne súkromného lietadla môžete mať konferenčný stôl na obchodné rokovania alebo stôl určený na príjemné stolovanie v oblakoch. Záujem je aj o vlastnú kúpeľňu alebo posteľ.

Všetky súkromné ​​jety však majú jednu spoločnú vec: poskytujú jednotlivcom väčšiu slobodu, než pri lietaní komerčnými letmi, a čo je najdôležitejšie, dávajú vlastníkom to, čo najviac potrebujú – viac času.