Päť tipov pri predaji súkromného lietadla od Colibri Aircraft

lietadlo spoločnosti Colibri Aircraft

Predaj lietadla je špecifická záležitosť, zvlášť v našich zemepisných šírkach, kde súkromné lietadlá vlastnia najmä skutoční nadšenci lietania alebo podnikatelia. Tým, ktorí už súkromné lietadlo vlastnia, prinášame návod od odborníkov zo spoločnosti Colibri Aircraft, ako predať súkromné lietadlo za trhovú cenu a na čo by si v procese predaja mali dávať pozor.

Pokiaľ ste sa rozhodli predať svoje lietadlo, mali by ste zvážiť niekoľko parametrov, ktoré sú dôležité pre úspešný predaj. V súčasných trhových podmienkach sú na nové lietadlá poskytované nemalé zľavy, preto je nutné, aby každé lietadlo bolo pripravené na predaj a spĺňalo čo najširšie spektrum požiadaviek nových budúcich majiteľov.
lietadlo spoločnosti Colibri Aircraft
Lietadlo musí byť čisté
Pravidelné čistenie bude lietadlo udržiavať v dobrom stave a bude stále vyzerať ako nové. Čistota lietadla je dvojnásobne dôležitá v prípade, že svoje lietadlo plánujú jeho majitelia predať za dobrú cenu. V rámci predajného procesu ide o veľké plus a náklady verzus výhody, ktoré pravidelné čistenie prinesie, sú v tomto prípade exponenciálne.

Dôležité dokumenty
Veľkým prínosom je pokúsiť sa zabezpečiť, aby všetky riešenia menších incidentov, opráv a údržby súkromného lietadla boli dôsledne zdokumentované. Každý kupujúci by mal vopred vedieť, ktoré opravy a údržby boli v lietadle uskutočnené. Tým sa predajca vyhne zbytočným problémom a vzbudí dôveru kupujúceho vďaka pravidelnému dodržiavaniu starostlivosti o lietadlo.

Plánovanie
Odporúčame naplánovať si najlepší čas na predaj súkromného lietadla. Lietadlo je len jedným aktívom v rámci celej podnikovej štruktúry. Preto je potrebné zistiť, ako predaj lietadla ovplyvní daňové dopady na ostatné subjekty. Pokiaľ je naplánovaná nasledujúca údržba, odporúčame čas predaja naplánovať tak, aby sa zhodoval s touto údržbou. Majitelia sa tak vyhnú ďalším prípadným kontrolám. Načasovanie predaja môže v konečnom dôsledku ovplyvniť aj dane a cashflow firmy. Čas predaja lietadla odporúčame plánovať s predstihom.

Čo by mali majitelia lietadiel pred predajom zvážiť?
Pokiaľ chcú vlastníci súkromných letúňov predať svoje lietadlo preto, že si plánujú kúpiť nové, ako sme už uviedli vyššie, je veľmi dôležité naplánovať správny čas predaja a zvážiť cenovú atraktivitu v porovnaní s konkurenčnými ponukami iných lietadiel.

Na predaj lietadla odporúčame vybrať si kvalitného brokera
„Pred predajom vlastného lietadla je veľmi dôležité nájsť dôveryhodného, kvalitného brokera s globálnymi predajnými skúsenosťami, ktorý vám pomôže s predajom. Brokeri poznajú trh súkromných lietadiel, vedia, kde a ako osloviť potenciálneho kupca a pomôžu s celou predajnou dokumentáciou,“ uviedol Marian Jančařík, obchodný riaditeľ spoločnosti Colibri Aircraft.

Veľmi dôležitou súčasťou predajného procesu sú tiež online médiá. Preto by sa majitelia lietadiel mali spoločnosti, ktorá ich bude pri predaji zastupovať, opýtať, ako využíva online médiá a vykonať prieskum zmienok na internete. Brokeri by mali byť proaktívni, pretože vlastníci lietadiel budú potrebovať nielen reklamu, ale aj networking, telemarketing a prácu so sociálnymi médiami.

Spoločnosť Colibri Aircraft sa špecializuje na marketing, predaj a nákup vopred vlastnených súkromných lietadiel po celom svete.

O spoločnosti Colibri Aircraft
Oliver Stone založil spoločnosť Colibri Aircraft v roku 2011 v Londýne, a odvtedy má za sebou desiatky úspešne zrealizovaných transakcií na medzinárodnej úrovni. Od roku 2013 má spoločnosť zastúpenie aj v Bratislave. Benefitom pre klientov spoločnosti je fakt, že vďaka obchodným spoluprácam v rôznych kútoch sveta má spoločnosť skúsenosti s rozličnými jurisdikciami a špecifickými požiadavkami jednotlivých regiónov.

Webstránka: www.colibriaircraft.com