GARÁŽE SLÁVNYCH VÁM VYRAZIA DYCH

Krása strieda nádheru, rýchlosť strieda stará klasika. Slávne celebrity svoju lásku k autám dokážu náležite prejaviť. Nahliadnite spolu s nami do ich garáží!

Hollywoodske hviezdy, úspešní raperi, športovci, módni návrhári aj televízni moderátori patria v súčastnosti medzi najbohatšie celebrity na svete, ktoré už ani pomaly nevedia, čo robiť so všetkými svojimi zarobenými peniazmi. A tak ich investujú. A investujú ich do niečoho, čo milujú – veľmi často sú to práve autá. Niektoré garáže slávnych vás dokážu poriadne prekvapiť!

LEWIS HAMILTON
Láska k autám jedného z najúspešnejších pretekárov na svete, profesionálneho jazdca Formule 1 a už 5-násobného Majstra sveta, je hmatateľná nielen na trati, ale aj v súkromí. Vlastní rýchle a drahé autá ako Pagani Zonda 760 LH, McLaren P1, Ferrari LaFerrari alebo Ford Shelby Cobra.

ROWAN ATKINSON
Poznáme ho ako rozpačitého Mr. Beana jazdiaceho v krikľavo zelenom MINI. V skutočnosti je to ale pravý britský gentleman s vytríbeným vkusom a štýlom. Jeho zbierka zahŕňa vozidlá ako Aston Martin V8, Bentley Mulsanne, Mercedes SLS AMG, BMW 328 (1938), Jaguar MK7 (1952) alebo Ford Falcon (1964). Vlastnil taktiež vzácny fialový McLaren F1, ktorý medzičasom dvakrát havaroval. Pred niekoľkými rokmi ho predal za neuveriteľných 8 miliónov libier.luxusné garáže plné luxusných áut

DAVID BECKHAM
Najznámejší futbalista sveta, módna ikona a otec štyroch detí nezaprie svoj britský pôvod. Za stenami svojej garáže parkuje mnoho britských automobilov, nájdeme medzi nimi dva Rolls Royce, Phantom a Ghost, Bentley Continental Supersport, Bentley Mulsanne. Adrenalín si rád zdvihne pri riadení športiakov Jaguar F-Type alebo McLaren MP4-12C Spider.

JOHN TRAVOLTA
Aj keď nie je vlastníkom najluxusnejšieho vozového parku, má „len“ 15 áut, svoje miesto si v tomto zozname určite zaslúži. V jeho garáži totiž nestoja len autá. Za prácou, či na dovolenku môže priamo z garáže odletieť jedným zo svojich lietadiel.luxusné garáže plné luxusných áut

RALPH LAUREN
Ikonický módny návrhár berie aj autá ako umelecké predmety. Jeho zbierka najluxusnejších vozidiel planéty patrí k ozdobám svetového zberateľstva. Nájdeme v nich takmer 70 naleštených krásavcov na čiernom koberci a bielych piedestáloch. Patria medzi ne napríklad McLaren F1 LM, Lamborghini Reventon, Mercedes-Benz SSK “Count Trossi” (1930), Ferrari GTO (1962), Mercedes Benz SL 300 Gullwing alebo Alfa Romeo 8C 2900B Mille Miglia (1938).

luxusné garáže plné luxusných áut

BRUNEJSKÝ SULTÁNVÁŠEŇ PRE LUXUSNÉ AUTÁ NEZDIEĽA KAŽDÝ
Najväčšiu kolekciu áut na svete sa podarilo nazhromaždiť brunejskému sultánovi. Vlastní ich viac ako neuveriteľných 7 000 kusov a ich hodnota sa odhaduje na 5 miliárd amerických dolárov! Zbierka obsahuje doslova stovky vozidiel značky Mercedes Benz, Rolls Royce, Ferrari, Bentley, BMW, Jaguar, Porsche, McLaren, Aston Martin, Lamborghini alebo Koenigsegg. Určite vás teda neprekvapí, že limuzínu Rolls Royce Silver Spur II a jeden zo svojich Mercedesov nechal pokryť 24-karátovým zlatom.

Luxusné autá ale nie sú pre každého. Mnoho obľúbených celebrít si na drahé modely nepotrpí a za svojimi garážovými dverami  parkujú autá, v akých môžete jazdiť aj vy. Známy herec, producent a aktivista za ochranu životného prostredia Leonardo DiCaprio riadi napríklad hybridnú Toyotu Prius v hodnote približne 20 000 eur. Daniel Radcliffe, predstaviteľ Harryho Pottera, si ako najbohatšie dieťa Británie k 18. narodeninám kúpil Fiat Grande Punto a má ho dodnes. Zakladateľ a CEO Facebooku Mark Zuckenberg síce vlastní autá tri, ide ale o bežné cenovo dostupné modely Honda Jazz, Wolkswagen Golf TDI a Acura TSX.

Zdroj: MiB