5 najlepších tipov, ako chrániť domov počas vašej neprítomnosti

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Chystáte sa na dovolenku alebo ste každý deň niekoľko hodín mimo domova? Asi vám nemusíme hovoriť, že v dnešnej náročnej dobe sú to ideálne podmienky pre zlodejov. Stále rýchlejšími metódami sa im darí vlámať do našich domovov a ukradnúť cennosti ako šperky a elektroniku vo veľmi krátkom čase. Pri správnych opatreniach sa však zlodeji môžu držať ďaleko od vášho obydlia.

 

Tu je niekoľko tipov, ako ochrániť váš majetok počas vašej neprítomnosti bez zbytočných problémov a starostí.

Špičkové kamerové systémy

Kamery v dome môžu niekomu znieť ako sledovanie a špionáž. Správna inštalácia kamery v inteligentnom dome však môže priniesť skutočné výhody. Technológia je dnes všade, rozumne používaná monitorovacia kamera ponúka len ďalšiu možnosť, ako rozumne využívať digitálne prístroje. A prečo by sa táto funkcia domácej automatizácie nakoniec nemohla stať rovnakou samozrejmosťou ako selfie pre Instagram alebo fotky z osláv a grilovačiek na Facebooku. Neváhajte ani chvíľu a svoj domov si nielen počas dovolenkového obdobia poistite špičkovým kamerovým systémom.

Pevné bezpečnostné dvere

Vchodové dvere sú často vyrobené z jednoduchého materiálu, ako je lisovaná lepenka, a dajú sa rýchlo a ľahko rozbiť. Investujte preto do špeciálnych bezpečnostných dverí, ktoré spĺňajú minimálne triedu odolnosti 2. V kombinácii s bezpečnostným zámkom je potom vniknutie do priestoru bez veľkej námahy takmer nemožné. Kvalitné bezpečnostné dvere síce niečo stoja, no zaistia vám ochranu na dlhé roky.

Automatické osvetlenie

Lampy s detektormi pohybu sú účinným odstrašujúcim prostriedkom pre zlodejov. Najmä vo vstupnej časti domu alebo na oknách smerujúcich do ulice. Každého, kto získa neoprávnený prístup k vchodovým dverám alebo oknám, svetlo prekvapí a odradí. Zároveň sa človek v tme stáva viditeľným pre susedov a riziko odhalenia je príliš veľké.

Mechanické zabezpečovacie a poplašné systémy

Napriek všetkým bezpečnostným opatreniam je v prípade vlámania poplašný systém najbezpečnejšou ochranou vášho domu. Tá sa spustí v priebehu niekoľkých sekúnd po neoprávnenom vstupe do vášho domu a samotná siréna zvyčajne zabezpečí, že zlodej utečie bez  „úlovku“. Pre plánovanie a inštaláciu je ale vhodné kontaktovať špecialistu, aby ste získali ochranu na mieru a do značnej miery vylúčili falošné poplachy.

Kompletný elektronický zabezpečovací systém

EZS patrí do skupiny moderných systémov, ktoré sa o bezpečnosť a kontrolu vašej domácnosti postarajú komplexne. Moderný elektronický zabezpečovací systém je zložený zo sirén, komunikátorov, grafických signalizácií a iných bezpečnostných zariadení, ktoré sú navzájom medzi sebou efektne prepojené. Stará sa o komfort dohľadu nad stavom a bezpečnosťou domácnosti, takže v prípade vlámania alebo inej hrozby ste chránení a máte viac dôveryhodných dôkazov.

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com