510 koní v kompaktnom SUV? Toto dokáže len Mercedes…

Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ Coupé, Biturbomotor

Po úspešnej premiére na autosalóne v New Yorku sa v septembri začne dodávať stredne veľké vysokovýkonné SUV: Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+ nielen s klasickou karosériou SUV ale tiež s tvarmi kupé. Dostupné bude aj ako ešte silnejší Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ rovnako s oboma podobami karosérie.

Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ Coupé, designo diamantweiß bright

 

Prvý raz a ako jediný vo svojej kategórii získa Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+ osemvalcový biturbo motor s priamym vstrekovaním, ktorý pri objeme štyroch litrov ponúka dva rozdielne výkonnostné stupne: „základná“ verzia ponúka najvyšší výkon 476 koní a krútiaci moment 650 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 4,0 sekundy, a v prípade prevedenia S dosahuje výkon hodnotu až 510 koní a akrútiaci moment 700 Nm, pričom z 0 na 100 km/h vystrelí toto výnimočné SUV dokonca už za 3,8 sekundy.

Súčasťou výbavy nových modelov je podvozok odpružený vzduchom s adaptívnym nastaviteľným tlmením, pohonom všetkých kolies 4MATIC+ AMG Performance s úplne variabilným rozdeľovaním momentu, samosvorným diferenciálom zadnej nápravy ako aj vysokovýkonnou brzdovou sústavou. Príbuznosť so športovými vozidlami Mercedes-AMG zvýrazňuje mriežka chladiča AMG Panamericana, ktorá bola doposiaľ vyhradená rodine AMG GT.

V novom GLC 63 4MATIC+ a GLC 63 S 4MATIC+ je použitá 9-stupňová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT, pohon všetkých kolies AMG Performance 4MATIC+ a individuálny zážitok poskytnú štyri jazdné programy AMG DYNAMIC SELECT, umožňujúce komplexne zmeniť charakteristiku vozidla pričom modifikujú odozvu motora, prevodovky, komfortného nastavenia podvozku, riadenia, systému ESP či pohonu všetkých kolies.

Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+, Interieur: Leder Nappa Schwarz,

Model S má navyše k dispozícii jazdný program Race s parametrami nastavenými na maximálnu výkonnosť. Na zlepšenie trakcie a dynamiky jazdy má GLC 63 S 4MATIC+ elektronický samosvorný diferenciál zadnej nápravy s ešte presnejšou a rýchlejšou reguláciou.

Vlajkovú loď vysokovýkonných noviniek Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+ a GLC 63 S 4MATIC+ pri ich uvedení predstaví exkluzívny mimoriadny model Edition 1, už obsahujúci významnú časť zo širokej ponuky pre ne pripravenej doplnkovej výbavy.

 

Video: