Aké sú najväčšie výhody autopoťahov a iných ochranných textílií?

Zdroj obrázku: steineranden / Shutterstock.com

Auto je náš vlastný majetok, preto by nám na ňom malo záležať. Reprezentatívne je rovnako vonkajšie ako vnútorné prostredie auta. Treba zachovávať jeho kondíciu a chrániť ho najvhodnejšou doplnkovou výbavou. Tú prispôsobujeme jednak špecifikám ročného obdobia, ale aj druhu ochrannej látky. Vybrali ste si zo širokej ponuky autopoťahov, ale nie ste si istí, či ste urobili správne? Poradíme vám!

 

Aké je funkčné využitie autopoťahov?

Autopoťahy slúžia na ochranu čo najväčšej plochy základného čalúnenia sedačiek. Nahrádzajú málo efektívnu jednorazovú ochranu vo forme fólií. V porovnaní s nimi možno odolné autopoťahy kedykoľvek zvliecť, oprať a použiť znova a znova. Praktické využitie autopoťahov neobmedzujeme len na ochranu voči nečistotám a škvrnám. Stávajú sa užitočné aj pri prevoze náročnejšieho nákladu.

Navyše práca s autopoťahmi je jednoduchá a netrvá dlhšie než pár minút. Možno ich navliecť na všetky bežné tvary autosedačiek. Svoj výber vieme konkrétne zamerať a použiť napr. na zadnú časť prednej sedačky alebo na sedadlo.

 

Autopoťahy a ich prídavné bonusy

Pri aute najviac rozhoduje cena. Hodnotu auta ale najčastejšie vyčíslujeme po technickej stránke. Len málokedy si uvedomujeme, že k celkovému dizajnu a k pozitívnemu efektu z vnútorného prostredia auta prispievajú ochranné prvky čalúnenia. Tieto textílie podporujú zachovalý a udržiavaný vzhľad.

Najviac sa osvedčujú ako poťahy šité na mieru, no konkurujú im už aj lacnejšie modely univerzálnych autotričiek. Tie sú taktiež dostupné vo veľkom množstve dizajnov. Využívame ich buď v klasickom textilnom prevedení, alebo ako kombináciu textilu a gumy. Pri nadštandardných si užívame masážny efekt autotričiek, avšak u takmer všetkých treba rátať s perforovanými prvkami v častiach airbagov.

Zdroj obrázku: steineranden / Shutterstock.com