Autobiografia Petra Sagana – MÔJ SVET vychádza 5. decembra

Peter Sagan, trojnásobný víťaz svetového šampionátu UCI v cestnej cyklistike a jeden z najúspešnejších jazdcov všetkých čias, predstavil autobiografiu MÔJ SVET. Kniha sa na slovenských pultoch objaví už 5. decembra, pár týždňov po svojom krste u najväčšieho britského predajcu kníh Waterstones v Londýne. Vydavateľom knihy na Slovensku je Eastone Books, kúpiť si ju bude možné vo všetkých kníhkupectvách. Knihu si možno už teraz predobjednať v online kníhkupectvách siete Martinus a Panta Rhei.

Kniha MÔJ SVET je portrétom Petra Sagana, ktorý rozžiaril svet profesionálnej cyklistiky
Kniha je Petrovou osobnou výpoveďou plnou emócií a napätia. Opisuje Petrov príbeh od vstupu do profesionálnej cyklistiky, ale zachytáva hlavne obdobie troch rokov od svetového šampionátu UCI v Richmonde v roku 2015, v Dauhe v roku 2016 a v Bergene v roku 2017, kedy Peter Sagan dosiahol nemožné: trikrát po sebe zvíťazil. S úprimnosťou a s jeho typickým humorom, Peter odhalí detaily jeho cesty k víťazstvám, porozpráva o svojich sklamaniach, a aj o tom, čo stálo v pozadí jeho diskvalifikácie z Tour de France 2017. Fanúšikovia sa dozvedia, ako sa pozerá na šport, čo je pre muža s prezývkou „Tourminátor“ najväčšou motiváciou, čo ho inšpiruje i to, čo si myslí o jazdcoch v pelotóne.

Kniha má 336 strán s fotografickou prílohou a vychádza v 13 cudzích jazykoch.

Peter nezabúda na slovenských fanúšikov, pozdravuje ich prostredníctvom video upútavky https://youtu.be/ROnQ2NOo04g.

Predobjednávka knihy prostredníctvom online portálov pre záujemcov
Kniha MÔJ SVET bude dostupná už 5. decembra tohto roka. Všetci záujemcovia si môžu knihu predobjednať priamo na online portáloch kníhkupectiev Martinus a Panta Rhei už teraz. Po vydaní im bude kniha doručená na adresu príjemcu, alebo na základe voľby pri predobjednávke si môžu knihu vyzdvihnúť priamo v kamennom kníhkupectve. Odporúčaná cena knihy je 22,99 eur.

https://www.martinus.sk/?uItem=30818 
www.pantarhei.sk/knihy/biografie/sport/peter-sagan-moj-svet.html

„Majstrovstvá sveta v Bergene bez záberov z helikoptéry, z motorky, z kamier na cieľovej čiare, bez komentára, celých šesť hodín. Držal som sa. Sústredil som sa na bicykel vpredu. Vlastne som sa schovával. Som zvyknutý jazdiť blízko čela, aby som mal prehľad, a teraz som zistil, že keď je predo mnou ďalších tridsať bicyklov, je to celé trochu mätúce. Nemyslel som na víťazstvo, myslel som na to, aby som to prežil, a na to, aby som dôstojne zavŕšil svoje dvojročné obdobie, počas ktorého som nosil legendami opradený dúhový dres…“

Hluk okolo okruhu ani na okamih neutíchal, a aj keď intenzita pretekov stúpala, nebolo možné nevšimnúť si obrovské množstvo slovenských fanúšikov, ktorí pricestovali do Nórska…“

Sagan