Čínsky nový rok 2019 predpovedá bohatstvo a šťastie

Čínskemu roku 2018 prepožičal svoju tvár zemský pes, ktorý v astrológii predpovedal hojnosť a zlepšenie medziľudských vzťahov. Rok 2019 bude podľa čínskeho horoskopu v znamení prasaťa a oslavy v znamení čínskej kultúry budú prebiehať aj na Slovensku.

 Rok prasaťa
Čínsky nový rok oficiálne začína 5. februára 2019. Rok prasaťa bude ten správny čas vyjsť z komfortnej zóny a investovať peniaze. Prinesie nám vlnu šťastia, radosti a bohatstva. Prasa predstavuje činorodé a pozitívne znamenie zverokruhu, tak očakávajte úspech v každej oblasti vášho života. Čínsky horoskop predpokladá aj nadväzovanie nových kontaktov a lásku pre všetky znamenia čínskeho zverokruhu.
Čínsky nový rok 2019 predpovedá bohatstvo a šťastie
Jarný festival
Kultúra dokáže spájať ľudí. To je aj cieľom čínskej komunity, ktorá pripravuje oslavy Čínskeho Nového roka na Slovensku. Čínska kultúra je najstaršou civilizovanou kultúrou na svete a Čínsky nový rok (alebo Jarný festival) je v Ázii najvýznamnejšou udalosťou v roku. Na počesť prichádzajúcich sviatkov jari nás preto čínski remeselníci a umelci zoznámia s ich tradičnými zvykmi.
Čínsky nový rok 2019 predpovedá bohatstvo a šťastie
Tradičné čínske umenie
Diváci sa môžu tešiť na hudobné aj tanečné predstavenia, akým je dračí a leví tanec, či na ukážky bojového umenia. Krásna Čína sa predstaví aj svojim známym umením kaligrafie a tradičným umením vystrihovania z papiera. Uvidíte aj módnu prehliadku tradičného čínskeho ženského odevu qipao a dozviete sa o význame čajového rituálu. Návštevníkov čaká aj exhibícia čínskeho kulinárskeho umenia, čínske špeciality, vešanie symbolov šťastia fu a párových nápisov a kopec ďalších sprievodných atrakcií.

Oslavy sú bližšie, než si myslíte
Program bude prebiehať 3. februára od 14:00 v Bory Mall. Oslavy organizuje Zväz čínskych podnikateľov na Slovensku a Asociácia čínskych študentov a škôlkárov na Slovensku. Zažite tradičné oslavy Nového Čínskeho roku 2019 pre nás tak vzdialenej čínskej kultúry a vychutnajte si ju na vlastnej koži.

Čínsky nový rok 2019 predpovedá bohatstvo a šťastie