COLONIA SANDALO – VZÁCNA ZLOŽKA V NOVEJ OLFAKTÍVNEJ KOMPOZÍCII Z DIELNE ACQUA DI PARMA

Zlúčením sviežich, citrusových tónov kolínskej vody s bohatým, krémovým santalom vznikla prekvapivá a fascinujúca vôňa. Originálna nová interpretácia ikonickej Acqua di Parma perfume, Colonia Sandalo je nová, luxusná kolínska voda Eau de Cologne Concentrée by Acqua di Parma.

Vôňa si zachováva všetky tradičné vlastnosti kolínskej vody,Colonia Sandalo - parfums prvkom prekvapenia vo forme harmonického kontrastu. Kombináciou slnečnej jasnosti citrusového ovocia a ušľachtilého bohatstva vzácneho stromu z východnej Ázie vznikla rafinovaná, intenzívna Eau de Cologne Concentrée. Vôňu otvára ideálne vyrovnaná kombinácia osviežujúcich jemných tónov bergamotu, citrónu a petitgrain, ktorá odhaľuje autentický duch kolínskej vody a prechádza do opojnej olfaktívnej kompozícii kardamónu a levandule, uvoľnenej vo voňavom a elegantnom srdci vône. Dokonalá predohra originálnej elegancie základu, v ktorej sú vzácne, krémové balzamové tóny indického santalu zvýraznené teplými akcentmi fazule tonka a ambry.

Colonia Sandalo je v ikonickom flakóne v štýle art decco, zabalená do farieb, ktoré sa prelínajú celou kolekciou: tmavohnedá farba flakónu je vyrobená z najčírejšieho skla a na zátke sú svetlé bronzové prvky značky. Každý detail, materiál a spracovanie prezentujú taliansku umeleckú zručnosť, ktorou vyniká každá kreácia Acqua di Parma. Kolínska voda Sandalo je v ponuke v dvoch veľkostiach: klasická veľkosť 100 ml a väčší a pôsobivejší 180 ml flakón.

Flakóny sú zabalené v jemnom papieri s tabakovým odtieňom v ručnej balenej krabičke. Bronzové saténové vyloženie balenia dodáva dbalému a minimalistickému dizajnu punc vzácnosti. Doposiaľ zdržanlivý veľmi rafinovaný dizajn v dokonalom štýle Acqua di Parma.

Vlastnosti indického santalu.
Esenciálny santalový olej sa od nepamäti získava už viac ako 4000 rokov z dreva santalových stromov, ktoré voľne rastú na Indickom polostrove. Olej sa extrahuje z jadrového dreva, najskrytejšej a najvoňavejšej – ale zároveň najtvrdšej – časti kmeňa.

V Indii sa santalové stromy vďaka ich mimoriadnej schopnosti odolávať útokom termitov považujú za ochranné stromy, ktorých vôňa chráni pred zlými duchmi.

Podľa indických jogínov a mudrcov, voňavá esencia z tohto mystického a zmyslového stromu upokojuje myseľ a počas meditácie pôsobí na najhlbšie zákutia ľudskej mysle. V arómaterapii sa santalové parfumy používajú na upokojenie, zmiernenie napätia a dosiahnutie vnútorného pokoja.

Vzácne drevo bolo po tisícročia používané na výrobu hudobných nástrojov, ktoré okrem hudobných tónov vydávali aj parfumované, balzamové tóny. Do povedomia európskej farmakológie sa dostal v stredoveku vďaka arabskému lekárovi, esenciálne oleje sa stali mimoriadne vzácnou ingredienciou vo vysokom parfumérstve vďaka svojej schopnosti dodať každej vôni nezameniteľný balzamový a krémový tón.
Vôňu kúpite exkluzívne v parfumériách Douglas.

Zdroj: Katka B.