Dopad krízy vedia uľahčiť moderné technológie

Svet prechádza rozsiahlou energetickou krízou, kvôli ktorej sa budeme naučiť šetriť. Domácnosti pri vykurovaní spotrebujú podľa štatistík takmer dve tretiny spotreby energií. Ako si utiahnuť opasky čo najmenej?

 

Riešením sú inteligentné termostaty a hlavice Netatmo, ktoré sú kompatibilné s väčšinou tepelných systémov. Užívateľom umožňujú ušetriť za energie bez úľavy od komfortu, a to vďaka funkciám, medzi ktoré patria napr. plánovanie vykurovania až na 7 dní (užívateľ vykuruje miestnosť len v prípade potreby), alebo ovládanie každej miestnosti samostatne, príp. detekcia otvorených okien zamedzujúcich plytvanie energiami.

Bezplatné reporty o úsporách energie prinášajú pravidelný prehľad o spotrebe tepla a dajú sa sledovať priamo v užívateľovom smartfóne či tablete. V prípade, ak odcestujete z domácnosti na dlhšiu dobu, ďalšou výhodou je ovládanie termostatu Netatmo na diaľku. Dvomi klikmi si jednoducho prostredníctvom aplikácie môžete znížiť teplotu podľa predstáv.

Benefitom smart systému je aj inteligentný senzor kvality ovzdušia, ktorý analyzuje údaje z vnútorného prostredia interiéru (hladinu CO2, hluk, vlhkosť i teplotu), a preto pomáha užívateľovi žiť v zdravom prostredí.

K dispozícii je tiež inteligentná meteostanica Netatmo, ktorá slúži k sledovaniu počasia na smartfóne.

Samozrejmosťou sú pravidelné aktualizácie systému. Okrem toho, môže užívateľ prostredníctvom Velux Active Netatmo optimalizovať i životné prostredie, ktoré dopomáha zdravej a komfortnej domácnosti. Vďaka senzorom (CO2, vlhkosť, teplota) je zaistené automatické otvorenie, ale aj zatvorenie strešných okien, vnútorných žalúzií a roliet, ktoré udržujú príjemnú teplotu.

Zdroj: Katarína Š.