Dve špeciálne edície Civic Type R: Black a White

Spoločnosť Honda predstavila dve atraktívne špeciálne edície svojho rekordne výkonného hatchbacku Civic Type R. Verzie Black Edition a White Edition k už veľkorysej štandardnej výbave pridávajú štylistické vylepšenia a unikátne vyhotovenie interiéru.

Tieto edície, ktoré vychádzajú zo špičkovej úrovne výbavy GT tohto „pretekárskeho vozidla pre každého“, obsahujú výrazné červené prvky na prednom i zadnom spojleri a vyhotovenie krytov spätných zrkadiel a bočných krídel spojlera v unikátnej metalickej farbe Rally Red.

Pri Black Edition sú široký predný spojler, znížené bočné prahy, zadný difúzor a 19-palcové kolesá z ľahkej zliatiny vyhotovené v lesklej čiernej farbe, zatiaľ čo zvyšok vozidla je lakovaný čiernou perleťovou farbou Crystal Black Pearl.

Verzia White Edition si zachováva lesklý čierny zadný difúzor, ale predný spojler, prahové lišty a kolesá sú spoločne so zvyškom karosérie zladené v známej bielej farbe Honda Championship White.

V interiéri sú sedadlá oboch špeciálnych edícií čalúnené semišovou čiernou tkaninou s červenými akcentmi a s dvojitými švami. Výstupy vetrania sú lemované charakteristickými červenými doplnkami. Bohatá štandardná výbava zahŕňa dvojzónovú klimatizáciu, multimediálny systém Honda CONNECT so satelitnou navigáciou Garmin, prémiový audiosystém s CD prehrávačom, ôsmimi reproduktormi a s výkonom 212 W, svetelný senzor na automatické rozsvietenie svetlometov, dažďový senzor plus predné a zadné parkovacie senzory.Type R (7)

Verzie Type R Black Edition a White Edition sú tiež vybavené pokročilým systémom podpory riadenia Honda (ADAS). Tento komplexný súbor bezpečnostných technológií zahŕňa varovanie pred čelnou zrážkou, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, automatické prepínanie diaľkových svetiel, detekciu objektov v mŕtvom uhle, asistenta na cúvanie z parkovacieho miesta a rozpoznávanie dopravných značiek.

Predaj modelov Honda Civic Type R Black Edition a White Edition sa začal v pondelok 22. augusta za cenu výbavy GT: 34 890 eur.