„Když tě život kope do zadku“ Marek Ztracený predstavuje nový singel

Marek Ztracený je bezpochýb najväčším českým hitmakerom súčasnosti. Jeho aktuálny album Planeta jménem stres vyšiel vo februári a už stihol získať zlatú platňu a priniesol obrovský hit Tak se nezlob. Teraz vychádza ako ďalší singel z albumu u fanúšikov obľúbená skladba Když tě život kope do zadku, ku ktorej vzápätí  vznikne i videoklip.

 

Pieseň Když tě život kope do zadku otvára nový album a patrí medzi najobľúbenejšie skladby, ktoré sa na CD Planeta jménem stres objavili. Predstavuje Mareka Ztraceného v jeho úspešnej autorskej polohe – s chytľavou melódiou a textom so schopnosťou osloviť nielen Marekovu početnú fanúšikovskú základňu.

Foto: Jan Tůma

Vo februári usporiadal Marek Ztracený zásadnú českú hudobnú udalosť roka. Dvakrát za sebou vypredal pražskú O2 arénu a tieto jedinečné koncerty ocenili desaťtisíce fanúšikov. O tri mesiace neskôr ohlásil svoje turné Restart 2021 po najväčších halách v Čechách a na Morave a zároveň i dvojnásobný návrat do O2 arény. V rámci pripravovaného turné urobil mimoriadne gesto a venoval 20 000 vstupeniek policajtom, zdravotníkom, hasičom a všetkým, ktorí riskovali svoje zdravie pre zdravie ostatných v boji s koronavírusom. Celé halové turné Restart 2021 bolo vzápätí takmer vypredané a aktuálne ostávajú v predaji posledné vstupenky  do Ostravar Arény a pražskej O2 arény.

Než predstaví svoju unikátnu šou na halových pódiách v Českej republike, rozhodol sa Marek čakanie skrátiť a zúčastniť sa na tohtoročnom letnom festivale Letokruh.

„Už to vyzeralo, že žiadne festivaly v lete nebudú. My sme to pokorne prijali a nikam sme sa neponáhľali. Dostali sme veľa ponúk, ale v tej dobe som si ešte nebol istý, že už je správny čas na to, hrať koncerty. A zrazu pred pár dňami zazvonil telefón a tam sa ozvalo: ‚Ahoj, vzniká nový letný festival Letokruh a ty s kapelou by si mohol predviesť svoju šou v plnej paráde. Veľké pódium, veľký zvuk a všetko, čo na festivale má byť…‘ Ja na to – no tak dobre a kde to bude? ‚Praha, Brno, Hradec a ty by si hral v piatok i sobotu ako posledný. Prídu Mirai, No Name, Richard Krajčo, Pokáč, Kapitán Demo, Ben Cristovao atď. ‘  No a tak sa môžeme v lete vidieť a baviť sa ako za starých čias. Vystúpime exkluzívne iba na Letokruhu a kapacita je obmezená, tak možno nezaspite! A musím povedať, že sa na to teším, „jak malej Jarda“,“ napísal na sociálnych sieťach Marek Ztracený.  

Zdroj: Adriana Č.