Najkrajší kabriolet súčastnosti? Jednoznačne Aston Martin DB 11 Volante!

Aj keď nežijete v Miami, alebo v Beverly Hills a musíte jazdiť po našich rozbitých cestách, môžete sa cítiť ako agent James Bond. Stačí si zadovážiť azda najkrajší kabriolet dneška – nový Aston Martin DB 11 Volante…

 Agent 007 by s ním však asi nemal šancu priblížiť sa ku svojej obeti nepozorovane, na to sú jeho výfuky príliš „orchestrálne“.

Verzia kabriolet, s tradičným názvom Volante, totiž ukrýva pod svojou dlhou sexi kapotou jedno veľké tajomstvo.

Pohonný agregát totiž nepochádza zo Spojeného kráľovstva, ale od našich západných (takmer) susedov. Vidlicový osemvalec s objemom 4,0 litra vybavený dvojicou turbodúchadiel a výkonom 510 koní bol totiž vyrobený manufaktúrou Mercedes-AMG.V rozmedzí 2 000 až 5 000 otáčok dokáže tento výnimočný agregát ponúknuť najvyšší krútiaci moment až 675 Newtonmetrov. Z nuly na 100 km/h vystrelí toto elegantné kabrio za neuveriteľných 4,1 sekundy a ručička tachometra sa zastaví až na okrúhlej hodnote 300 km/h. „Trošku“ komfortu tu nájdete tiež – Briti nezabudli napríklad ani na vyhrievaný kožený volant.

Nádherne atletický vzhľad verzie Volante s dĺžkou 4,75 metra dopĺňa výška čelného skla len 1,30 metra. V interiéri nájdete všetko, čo poriadne Gran Turismo potrebuje mať – pohodlné predné sedadlá, najmodernejší systém infotainmentu a aj tie najfajnovejšie materiály. Zadné sedadlá sa však hodia nanajvýš ako priestor na odloženie tašky, či odvoz extra štíhlych dievčin z hotela do najbližšieho plážového klubu.

Aston Martin stelesňuje ušľachtilú nóbl značku a to má svoju cenu. Konkrétne sa ceny za model DB11 Volante začínajú na „baťovskej“ sume 199 000 eur. Keby ste náhodou túžili viac po verzii kupé, ušetríte – tú totiž výrobca ponúka „už“ za 184 000 eur…