Najväčšiu flotilu elektrických vozidiel v štátnej správe na Slovensku bude tvoriť 83 áut Škoda Enyaq

Plne elektrické vozidlá Škoda Enyaq nastupujú do služieb v štátnej správe ako vôbec najväčšia flotila elektrických vozidiel. Spolu 83 kusov bude mať k dispozícii Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, pričom prvých 24 si už prevzalo. Enyaq prináša lokálne bezemisnú mobilitu, priestranný a pohodlný interiér, ale aj širokú paletu moderných technológií či jazdných bezpečnostných asistentov. O jeho kvalitách svedčí aj to, že kraľuje rebríčkom predaja elektromobilov na Slovensku, a tiež získal dve najvyššie ocenenia v ankete Elektromobil roka 2023.

 

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky si prostredníctvom verejného obstarávania kúpilo celkovo 83 kusov elektrických vozidiel SUV Škoda Enyaq 60 Loft, a to pre plnenie služobných úloh Policajného zboru SR. Tieto vozidlá nahradia zastaraný vozový park MV SR a prispievajú k znižovaniu emisií CO2, ako aj k úspore finančných prostriedkov v súvislosti so servisovaním starých vozidiel. V neposlednom rade bude taktiež zvýšená bezpečnosť prepravovanej posádky.

V piatok 14. júla 2023 putovalo do rúk ministerstva vnútra prvých 24 kusov elektrického modelu Škoda Enyaq. Tie tvoria časť dodávky, ktorá bude v počte 83 kusov vôbec najväčšou elektrickou flotilou v štátnej správe na Slovensku.

„Vozový park slovenskej polície svojím stavom nezodpovedá náročným úlohám, ktoré jej príslušníci musia plniť. Som preto veľmi rada, že plán obnovy prináša policajnému zboru viac ako 700 nových ekologických vozidiel – elektromobilov a plug-in hybridov. Mnohé z nich už stretávame na uliciach, ďalšie postupne pribudnú. Verím, že tieto moderné a ekologické vozidlá pomôžu príslušníkom plniť si svoje povinnosti. Tiež dúfam, že po dobudovaní nabíjacej infraštruktúry, pomôžu odstrániť predsudky, ktoré voči ekologickým vozidlám na Slovensku dodnes máme,“ uviedla vicepremiérka Lívia Vašáková.

Každé vozidlo Škoda Enyaq 60 Loft je vybavené plne elektrickým pohonom s výkonom 132 kW a automatickou prevodovkou. Vozidlá majú batériu s kapacitou 62 kWh, ktorá im poskytuje dojazd na elektrický pohon v rozmedzí 375 až 397 km podľa kombinovanej normy WLTP – jednotnom testovacom štandarde pre určenie spotreby paliva a emisií.

„Polícia Slovenskej Republiky patrí k našim veľkým odberateľom modelov Škoda. Sme radi, že potom, čo Enyaq zbiera úspechy ako napredávanejší elektromobil na Slovensku, bude tvoriť aj najväčšiu elektrickú flotilu služobných vozidiel v štátnej správe. Potvrdzuje to, že svojou spoľahlivosťou , bezpečnosťou  a pohodlím pre posádku dokáže zastať náročné úlohy, ktoré plnia jednotlivé policajné útvary,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko.

Vozidlá sú vybavené tepelným čerpadlom, ktoré zvyšuje efektivitu využitia batérií v zimnom období, majú predĺženú záruku a predplatený servis, zimné originálne disky s pneumatikami, metalickú farbu a hasiaci prístroj.

 Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.