Relaxujte doma v útulnom severskom štýle

Zdroj obrázka: Friends Stock / Shutterstock.com

Stále sa za niečím náhlite a keď si konečne nájdete pár minút pre seba, druhí vám ich ukradnú? Nepomôže ani zabuchnúť za sebou dvere, veď oni si vás nájdu. A načo by ste utekali, keď ste nič zlé nespravili? Oddych patrí všetkým a najlepšie si ho vychutnáte v pohodlí domova. V tomto článku premeníme teplo na severský chlad, teda štýl bývania. Dá sa takto vôbec zrelaxovať?

 

Muži relaxujú úplne inak

Oproti ženám majú muži tú výhodu, že skutočne relaxujú. Svoje pohodlie si natoľko strážia, že si ho najradšej vychutnávajú osamote. Samozrejme, je to individuálne, preto spôsob relaxu závisí od mužskej osobnosti.

Zdroj obrázka: Tero Vesalainen / Shutterstock.com

 

Pracanti relaxujú „ležmo“  

Fyzicky náročná práca si vyžaduje najmä dostatok spánku, výživu pre svaly a ich uvoľnenie. Začiatok dňa nie je preto na škodu venovať strečingu a rozcvičke. Telo sa zahreje, myseľ prebudí a vás popri práci len tak nič nerozhodí. Po šichte telo opätovne nepreťažujte.

Ideálne je dopriať si relax vo vani a potom si užívať voľno na svojej obľúbenej pohovke. Tie severské, resp. škandinávske sa zvlášť upriamujú na kvalitu popoludňajšieho či večerného oddychu. Nikoho neoberú o pohodlie, ani keď sa dostaví nečakaná návšteva.

Už teraz si vás vieme predstaviť na elegantnom rozkladacom modeli, v jemných neutrálnych odtieňoch, bezchybných tvaroch a kvalitnom spracovaní. V severskom štýle bývania gauču pristane aj grafitové alebo hnedé prevedenie z luxusne pôsobiacej imitácie kože.

TIP: Viete, že pohovka pre maximálny relax by mala obsahovať výplň z HR peny? Jej výhodou je, že aj po dlhodobej a nadmernej záťaži sa vracia späť do pôvodného stavu. Efektívne reaguje nielen na ergonómiu, ale aj na teplotu tela…

 

Detox aj pre zamestnanú myseľ 

V prípade, že vás práca vyčerpáva psychicky, v čase voľna si dajte do tela. Čo tak zariadiť si menšiu domácu posilňovňu? Určite si to bude vyžadovať väčšie či menšie interiérové zmeny. No už tento krok možno považovať za skvelú fyzickú aktivitu.

Menej práce na vás čaká v izbách s ľahko premiestniteľným a multifunkčným nábytkom. Za taký považujeme napr. moderný TV stolík vo funkcii komody, resp. skrinky s bohatým vnútorným úložným priestorom. Navyše, na vrchnú dosku sa okrem TV zmestí mnoho ďalších vecí, a tak sa opäť rozširujú vaše priestorové možnosti.

Severský štýl príjemne odráža napr. vysoký biely, béžový alebo sivý lesk úložných častí, pričom zvyšný povrch zostáva matný. Dobre sa kombinujú drevené prvky so sklom. Nechajte na skrinke aj miesto pre audio/video doplnky pre ešte lepší relax.

 

Každý muž patrí svojej rodine

Dokážte, že nie ste večné dieťa! Viac sa svojim drahým polovičkám zapáčite, keď sa budete snažiť o domácu pohodu a príjemnú atmosféru. Večery preto venujte len im. Môžete si pozrieť film, zahrať spoločenské hry či dokonca spoločne plánovať zveľaďovanie bývania.

Ani ste si neuvedomili, ako rýchlo vyrástli vaše deti? Možno je práve čas na prerábku z detskej na študentskú izbu. Predtým si ale urobte prieskum a oboznámte sa s novými trendmi. Dajte im na výber z niekoľkých pohodlných koberčekov, svietidiel a plagátov na stenu. Dnes sú dostupné rôzne printy s motívmi, nástenné obrazy v ráme alebo plagáty na fotopapieri so širokým umeleckým vyjadrením.

TIP: Dievčatám ulahodia napr. kresby tváre, prírodné motívy alebo nežní zvierací miláčikovia. Chlapci zase nepohrdnú najnovšími autami, technológiou alebo vtipným či náučným mottom.

V pohodlí domova nebudete nikdy sám a v spoločnosti sa oveľa lepšie plánuje. Tak, ako dnes využijete svoj voľný čas?

Zdroj obrázka 1: Friends Stock / Shutterstock.com
Zdroj obrázka 2: Tero Vesalainen / Shutterstock.com