Špeciály Zlatý Bažant Hurban Legend: pivo inšpirované Jozefom Miloslavom Hurbanom

Obľúbená značka Zlatý Bažant prichádza s exkluzívnymi novinkami v podobe troch pivných špeciálov: IPA, Pšeničné a Polotmavý Bock. Novinky inšpirované priekopníkom našej histórie Jozefom Miloslavom Hurbanom sú určené pre všetkých vyznávačov nových pivných štýlov a originálneho dizajnu.
pivo inšpirované Jozefom Miloslavom Hurbanom
Pivovarníci z Hurbanova sa pri tohtoročnej inovácii inšpirovali výraznou osobnosťou našich dejín, Jozefom Miloslavom Hurbanom. Svoj hold sa mu rozhodli vzdať tým najlepším z hurbanovského pivovaru – poctivým slovenským pivom. Výsledkom je nový rad troch pivných špeciálov Zlatý Bažant Hurban Legend, varených s precíznosťou, podľa originálnej receptúry a s použitím unikátnych technologických postupov. Špeciálne vybrané suroviny mu dodávajú výnimočnú chuť a nezameniteľnú vôňu.

„Značka Zlatý Bažant rozhodne patrí k najinovatívnejším značkám na slovenskom trhu a inovácie sú súčasťou jej DNA. Aj preto sme sa rozhodli opäť priniesť niečo iné, čo po uvedení takej úspešnej novinky, akou bola v roku 2016 inovácia Zlatý Bažant 73, nebolo vôbec jednoduché,“ vysvetľuje Ronald Lupták, marketingový manažér HEINEKEN Slovensko. „Pri inováciách sú pre nás kľúčové priania našich zákazníkov, ktorí čoraz viac siahajú po prémiových produktoch, vyhľadávajú kvalitu a sú otvorení novým chutiam. Pri výbere jednotlivých typov pív produktového radu Zlatý Bažant Hurban Legend sme preto dbali na to, aby tieto pivné štýly predstavili konzumentom rozmanitosť farieb, chutí a vôní pivného sveta. No zároveň sme zohľadnili, aby boli chuťové profily blízke chuťovým bunkám bežných slovenských konzumentov. Veríme, že sa nám to za pomoci úsilia a majstrovstva pivných profesionálov opäť podarilo.“

Trojica pivných špeciálov Zlatý Bažant Hurban Legend sa ukrýva vo fľašiach s umeleckým, priam nadneseným surrealistickým dizajnom. Hlavným motívom je podobizeň  J. M. Hurbana prepojená s Hurbanovom a miestnym pivovarom, ktorého symbolom je čiapka symbolizujúca kupolu hurbanovskej hvezdárne spolu s bažantom. „Jozef Miloslav Hurban, ako významná postava slovenských dejín, bol pre nás výraznou inšpiráciou. Veríme, že originálne vizuálne stvárnenie dokáže našim konzumentom pútavo priblížiť túto historickú osobnosť,“ vysvetľuje senior brand manager značky Zlatý Bažant Marcel Malý.
Hurban-Psenicne

ZLATÝ BAŽANT HURBAN LEGEND PŠENIČNÉ ZA STUDENA CHMELENÉ
Prvý z hurbanovských špeciálov zaujme už na prvý pohľad svojou slamovo žltou farbou. Skôr, než ho ochutnáte, zacítite jemné osviežujúce citrusy. Okrem nich v sebe pšeničná legenda ukrýva aj výber špeciálnych amerických chmeľov a pšeničný slad. Pivo je chmelené za studena, čo mu dodáva jeho charakteristickú chuť.

Balenie: sklenená fľaša 0,33 l  a sud 15 l
Obsah alkoholu: 4,9 %  obj.
Stupňovitosť: 11,5 %
Odporúčaná maloobchodná cena za fľašu: 0,99 €
Hurban-IPA

ZLATÝ BAŽANT HURBAN LEGEND IPA
V pive Zlatý Bažant Hurban Legend IPA ucítite med, ananás aj citrusy, a to na horkom pozadí s plnou sladovou chuťou. Vyvážený súzvuk chutí zabezpečili tri druhy sladov. Uvarené je z kombinácie plzenského, karamelového a pšeničného sladu a štyroch odrôd chmeľov – Kazbek, Chinook, Cascade a Citra, použitého pre studené chmelenie. 

Balenie: sklenená fľaša 0,33 l  a sud 15 l
Obsah alkoholu: 6,5 %  obj.
Stupňovitosť: 15,6 %
Odporúčaná maloobchodná cena za fľašu: 1,29 €

ZLATÝ BAŽANT HURBAN LEGEND POLOTMAVÝ BOCKHurban-BockJantárový ležiak s výnimočnou vôňou, plnou karamelovou chuťou a s krémovou penou uzatvára trojicu legiend. Polotmavá „šestnástka“ vznikla vďaka praženému sladu.

Balenie: sklenená fľaša 0,33 l  a sud 15 l
Obsah alkoholu: 6,5 %  obj.
Stupňovitosť: 16,0 %
Odporúčaná maloobchodná cena za fľašu: 1,29 €
Všetky tri pivné špeciály Zlatý Bažant Hurban Legend sú dostupné vo fľašiach od konca apríla v maloobchodných sieťach aj v praktickom prenosnom štvorbalení a rovnako vo vybraných podnikoch aj v čapovanej podobe.