Tesco Finest rozširuje ponuku o nové slovenské vína. Pribudla aj netradičná odroda Nitria

Tesco vďaka skvelej spolupráci so slovenskými dodávateľmi pokračuje v rozširovaní ponuky lokálnych vín. Na jeseň prináša na pulty svojich obchodov pod značkou Tesco Finest ďalšie výnimočné odrody zo Slovenska. Zákazníci si môžu pochutnať na Devíne a Alibernete od výrobcu Víno Matyšák, na Sauvignone z Víno Nitra a na Rizlingu a Nitrii z dielne Vinárskych závodov Topoľčianky. Tieto vysoko kvalitné vína sa predávajú vo fľašiach s unikátnym dizajnom.

 

Tesco  rozvíja dlhodobé partnerstvá  so stovkami lokálnych dodávateľov, ktorí vďaka vzájomnej spolupráci môžu ďalej rásť, prijímať nových zamestnancov či vo väčšej miere investovať do výroby a technológií. Spolu s Tescom tak dokážu zákazníkom naprieč celou krajinou dlhodobo prinášať tie najlepšie lokálne produkty. Slovenské vína pod značkou Tesco Finest, ktoré boli uvedené na pulty obchodov na jar tohto roka, si zákazníci veľmi obľúbili. Zároveň táto mimoriadna spolupráca so slovenskými vinármi umožnila priniesť na pulty reťazca rôzne známe i menej známe odrody.

„Vďaka vynikajúcej spolupráci so slovenskými vinármi rozširujeme ponuku slovenských vín pod značkou Tesco Finest. Doterajšia ponuka lokálnych vín Tesco Finest sa tešila mimoriadnej obľube medzi zákazníkmi. Príkladom je polosladká Pálava, ktorá patrí medzi celoročne najpredávanejšie vína Tesco Finest. Slovenské vína sú vysoko kvalitné, a preto chceme našim zákazníkom priniesť pred Vianocami ešte lepší výber za výhodné ceny,“ hovorí Erik Šiatkovský, komerčný riaditeľ Tesca na Slovensku.

 

Päť nových odrôd pod značkou Tesco Finest

Devín, Alibernet, Sauvignon, Rizling a Nitria aktuálne rozširujú ponuku slovenských vín Tesco Finest. Výber vín prebiehal v spolupráci s vinármi a kľúčovú úlohu hrala ich  jedinečnosť. „Náš tím vybral odrody, ktoré by mohli chutiť našim zákazníkom. Potom sme oslovili výrobcov vín, s ktorými spolupracujeme, či disponujú mimoriadnymi vínami z týchto odrôd. Výberová komisia vyhodnotila dodané vzorky a vybrala víťazov. Víťazné vína už môžu nájsť zákazníci v našich obchodoch,“  vysvetľuje Matej Zeman, nákupca vín pre Tesco na Slovensku.

Do ponuky sa dostala aj menej známa slovenská odroda Nitria, ktorú koncom 70. rokov 20. storočia vyšľachtila v Bratislave nestorka slovenskej enológie Dorota Pospíšilová. Nitria je krížencom dvoch francúzskych odrôd a od roku 2011 patrí k registrovaným odrodám viniča.* Slovenské novošľachtence** už majú svoje zastúpenie v rade Tesco Finest a zákazníkom Tesca svojou chuťou ulahodili.

„Po úspechu odrody Dunaj v rade Tesco Finest sme chceli ponúknuť zákazníkom ďalšieho slovenského novošľachtenca. Na základe odporúčania výberovej komisie sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku o  výnimočnú odrodu Nitria,“ dopĺňa M. Zeman.

Výnimočné vína ponúka Tesco vo fľašiach s jedinečným dizajnom. Za jeho tvorbou stojí grafická agentúra Fiala & Šebek. Vzhľad každej fľaše je unikátny. Tvorcovia sa inšpirovali chuťovým profilom daného vína a regiónom, z ktorého pochádza. Prémiový dizajn podčiarkujú aj špeciálne efekty použité na etiketách.

Zdroj: Elena B.