Žabka otvorila už 20 predajní

Žabka pokračuje v raste a dosiahla ďalší významný míľnik. Od 14. júla tohto roka je na Slovensku v prevádzke už 20 predajní potravín Žabka na rýchle nákupy. Franchisingová sieť otvorila svoju jubilejnú 20. prevádzku v Senici na Hviezdoslavovej ulici. Prvá predajňa Žabka na Slovensku začala fungovať v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove. Cieľom Žabky je do konca tohto roka otvoriť ďalšie desiatky predajní prevažne na západe krajiny. Sieť v Česku prevádzkuje už vyše 130 obchodov.  

 

Po otvorení rekordných šiestich nových obchodov od začiatku tohto roka bude Žabka na Slovensku prevádzkovať už dvadsať predajní. Nové obchody na rýchly nákup bez kompromisov pribudli v Bratislave (Koliba, Petržalka), Senici, Senci, Nitre a v Trnave.

„Teší nás, že napriek neľahkej pandemickej situácii počas ostatných dvoch rokov, ktorá spôsobila výkyvy nielen v spotrebiteľskom správaní a pohybe zákazníkov, ale aj v dynamike schvaľovacích povolení, sa nám podarilo otvoriť už dve desiatky predajní Žabka. Chcem sa poďakovať za extrémne nasadenie celému nášmu tímu, ktorý neúnavne hľadá nové priestory, franchisingových spolupracovníkov a zároveň sa stará o existujúcich partnerov v tomto náročnom období,“ hovorí Miroslav Ďurana, šéf siete Žabka na Slovensku, a dodáva: „Aj tento rok chceme pokračovať a otvoriť minimálne ďalších 20 nových prevádzok. Aktuálne hľadáme nové priestory nielen na západe krajiny v Bratislave, Nitre, Trnave, Trenčíne, Stupave, Malackách, Dunajskej Strede, ale aj v Žiline a okolí.“

Počet ponúk na prenájom priestorov aj množstvo záujemcov o franchisingovú spoluprácu podľa M. Ďuranu rastie každým mesiacom. Všetky ponuky tím posudzuje detailne aj podľa toho, či vyhovujú konceptu Žabky.

Nielen nákupy, aj užitočné služby

Zákazníci sa môžu tešiť nielen na pestrú a širokú ponuku nových Žabiek, ale aj na otváracie hodiny od skorého rána do nočných hodín sedem dní v týždni. „Veríme, že v budúcnosti situácia umožní aj otvorenie predajní v režime nonstop, ako to funguje v susednom Česku,“ dopĺňa Miroslav Ďurana.

Zákazníci Žabky chcú primárne šetriť svoj čas, a preto vítajú možnosť rýchlo si nakúpiť a využiť doplnkové služby, ktoré sú súčasťou konceptu.

Nové predajne ponúkajú extra služby ako napríklad online donášku nákupu pre zaneprázdnených zákazníkov cez služby WOLT, BOLT Food či Foodpanda, výdajne balíkov či výmenu CO2 náplní. Samozrejmosťou je platba kartou, stravnými lístkami aj čerstvá káva so sebou.

Žabka plní sen o vlastnom obchode

Prvý obchod na Slovensku sieť otvorila v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove. Dnes zákazníci nájdu v hlavnom meste už 10 predajní Žabka. Ďalšie predajne fungujú v Trnave (2), Šamoríne, Malackách (2), Dunajskej Strede, Senici, Zavare, Senci a v Nitre.  

Koncept Žabky funguje vo forme franchisingovej spolupráce pod záštitou silného partnera spoločnosťou Tesco v Česku aj na Slovensku.

„Mať vlastný obchod je pre mnohých snom, ktorý práve náš unikátny podnikateľský koncept Žabka môže splniť. Každú predajňu Žabka na Slovensku prevádzkuje franchisingový partner. Ten sa môže spoľahnúť na podporu a know-how od skúseného tímu Žabky a v rámci spolupráce získa plne vybavenú predajňu s pravidelným zásobovaním,“ dodáva Miroslav Ďurana zo Žabky.

Podľa neho by mal ideálny franchisant  milovať, čo robí, a robiť, čo miluje – ukázať skutočný záujem a vášeň pre poslanie starať sa o zákazníka. Všetko ostatné sú „len“ technické zručnosti, ktoré sa dajú naučiť.
Viac informácií nájdete na www.izabka.sk

Zdroj: Katarína Š.