ZLATO A DIAMANTY V BLUE EDITION OD HARLEY-DAVIDSON

Motorka Harley-Davidson Softail Blue Edition kandiduje na titul najdrahší motocykel na svete. Je dielom švajčiarskej firmy Bündnerbike pracujúcej pre značku Harley-Davidson.

Tento model vznikol na objednávku od hodinárstva Bucherer, ktoré tak netradične propaguje svoj rad Blue Edition: 16-tich exkluzívnych hodiniek, vytvorených v spolupráci s 11 renomovanými výrobcami. Švajčiarske luxusné hodinky a šperky Bucherer s Bündnerbike vytvorili jedinečný typ motocykla, ktorý je hodnotený na 1 250 000 eur. Kostra modelu vychádza z Harley-Davidson Softail Slim S; Bündnerbike však inak celkom premenil motocykel na novú verziu vrátane pútavej iskrivo modrej farby. Súčasťou zmesi je postriebrenie a povlak má šesť farebných vrstiev.

Navyše je motocykel ozdobený 360 diamantmi, spolu s pozlátenými skrutkami integrovanými do nádrže, súčasťou konštrukcie sú samozrejme hodinky Carl F. Bucherer, kde prvky motocykla nájdete aj na číselníku. V nádrži je taktiež umiestnený veľký diamantový prsteň Dizzler z kolekcie Bucherer Fine Jewelry spolu s šesťhranným diamantom s hmotnosťou 5,40 karátu. Spoločnosti Bündnerbike trvalo rok, aby navrhla a realizovala túto špeciálnu edíciu Harley-Davidson Blue Edition. Tím osem zamestnancov oboch značiek odpracoval viac než 2500 pracovných hodín, aby dohromady  vytvorili projekt, ktorý nemá obdoby v hodinárskom ani v motocyklovom priemysle.

Netreba zdôrazňovať mimoriadnosť tohoto kúska a to nehovoríme zďaleka len o hodinkách, ale predovšetkým o motorke, ktorá sa stáva najdrahším obalom na hodiny a šperky vôbec. Harley-Davidson v minulosti vytvorilo už množstvo hodiniek, ale nikdy sme nenašli model, ktorý by slúžil hodinkám a nie hodinky pre propagáciu motocykla. Určite poznáte napr. Ducati Scrambler z roku 2015 od švajčiarskeho výrobcu Tudor, alebo BMW GS , BMW boxer od designéra Marca Jenniho, alebo od Baume & Mercier a Indian Motorcycle hodinky Clifton Club Legend Tributes. Na tie všetky dnes zabudnite a kúpte si pravý americký chopper, čo povezie vaše Buchererky a zároveň poteší šperkom, ktorý bude symbolom vašej tikajúcej vášne.