5 dôvodov, prečo sa oplatí SodaStream viac než balená sýtená voda

Balená perlivá voda určite nie je komodita, kvôli ktorej treba v týchto dňoch chodiť do obchodu. Voda tečie z vodovodu, prístroj na perlivú vodu si objednáte online a novú bombičku do SodaStreamu vám tiež privezú až ku dverám.

 

Na Slovensku máme obrovskú výhodu – ešte stále kvalitnú pitnú vodu, stačí otočiť kohútikom. Kupovať balenú vodu v našich končinách preto nemá veľký zmysel, rovnako ako kupovanie balenej perlivej vody. Tú vám po celý rok 24 hodín denne zabezpečí SodaStream. A nie je to jeho jediná výhoda.

So SodaStreamom šetríte rodinný rozpočet
Ak máte radi perlivú vodu, nemusíte teda vôbec zľavovať zo svojich nárokov, práve naopak. So SodaStreamom si spravíte vodu jemne alebo intenzívne perlivú, kedykoľvek na ňu máte chuť a ešte aj ušetríte. Systém SodaStream vyrobí 1 liter domácej perlivej vody v závislosti od intenzity perlivosti len za 0,09 – 0,13 €. Jedna bombička pritom v závislosti od intenzity sýtenia poslúži až na 80 litrov perlivej vody. Ak sa vám minie, stačí kliknúť na e-shop lunys.sk a objednať si bombičku na výmenu.


SodaStream SPIRIT

 

So SodaStreamom si nasýtite vodu podľa svojich preferencií
Pri kupovanej sýtenej vode máte jej intenzitu danú a pokiaľ má jeden člen domácnosti rád poriadne nasýtenú a druhý jemne perlivú, neostáva vám nič iné, len kupovať obe. So SodaStreamom si každý vpustí do vody toľko bubliniek, na koľko má práve chuť.

So SodaStreamom chránite životné prostredie
Kým vírus Covid 19 ohrozuje posledný rok zdravie ľudí, jednorazové plasty ohrozujú prírodu už mnoho rokov. Iba na Slovensku sa každoročne predá vyše 345 miliónov nápojových plechoviek a takmer miliarda PET fliaš. Zrecyklovať sa podarí len 62 percent, zvyšok končí na skládkach a v prírode, kde sa môžu rozkladať až 500 rokov. Pritom jednu fľašu SodaStream môžete používať až tri roky, čo v prepočte znamená odľahčenie životného prostredia o viac než tisíc jednorazových PET fliaš a plechoviek.

SodaStream

So SodaStreamom netvoríte viac odpadu, než je nevyhnutné
Separácia odpadu už nie je trendová záležitosť, ale nevyhnutnosť. Veríme, že doma triedite odpad minimálne na papierový, plastový a komunálny. Stále však platí pravidlo, že najlepší odpad je ten, ktorý sa nevytvorí. A hoci je recyklácia plastov na vysokej úrovni, aj pri nej je potrebné využívanie vzácnych zdrojov ako je voda, čím vzniká ďalšia záťaž pre životné prostredie. Vzdať sa jednorazových plastových výrobkov je preto jednoduché a efektívne riešenie, ako nevytvárať odpad tam, kde to nie je nutné.

SodaStream JET

SodaStream osloví každého
Či už je vaša domácnosť dizajnovo prepracovaná alebo prakticky účelová či plná detskej energie, svoj SodaStream si nájde každý. Výrazný Crystal so sklenenou fľašou ulahodí milovníkom nápaditosti, SPIRIT a SPIRIT ONE TOUCH svojim jednoduchým ovládaním skvele poslúžia aktívnym typom a mechanický JET je dlhodobo najobľúbenejším typom. Prístroje dopĺňajú fľaše v 1, 0,7 a 0,5 litrovom prevedení v rôznych farebných kombináciách a štýlové sklenené poháre. Na svoje si prídu aj vyznávači ochutených sýtených nápojov. Medzi príchuťami SodaStream sú nielen tie najobľúbenejšie ovocné ako napríklad pomaranč či malina, ale aj Cola, Tonic a Zelený čaj.

Zdroj: Silvia K.