Ako pripraviť sladké veľkonočné prekvapenie pre malých šibačov?

Veľkonočné sviatky symbolizujú koniec zimy a oslavu jari. Aké sú vaše obľúbené zvyky či tradície? Zdobenie vajíčok, šibačka alebo vajíčkobranie? Hľadanie vajíčok, ktoré v okolí domu roznáša zajačik, má u nás svoje korene už v 16. storočí! Šibačka a ďalšie tradície tento zvyk zatlačili do úzadia, ale zajačik je stále poslom Veľkej noci. Pôvodne sa na Veľkú noc korbáčom šľahali aj zvieratá, aby sa čoskoro rozmnožili, a stromčeky, aby sa prebrali zo zimného spánku. Symbolom veľkonočných sviatkov sú odjakživa vajíčka a zajačiky, rovnako ako aj kuriatka či mláďatá.

 

Prečítajte si tipy, ako pripraviť sladké veľkonočné prekvapenie pre malých hľadačov vajíčok a šibačov:

Pri farbení vajíčok navštívil ma zajačik
Zajačik sa tradične považuje za symbol Veľkej noci a jeho pôvod nájdeme v mnohých mytológiách. Prináša deťom sladkú výslužku a Veľkú noc si bez neho už nevieme ani predstaviť. Milka zajačik z tej najjemnejšej mliečnej alpskej čokolády je skvelým prekvapením pri vajíčkobraní alebo ako odmena pre šibačov.
Milka Bunny v predaji v 45 g balení. Cena 1,19 EUR.

 

Maľované alebo čokoládové?
Vajíčka sú hlavným symbolom Veľkej noci, odmenou pre šibačov i krásnou jarnou dekoráciou. Okrem toho si s nimi môžete užiť zábavné vajíčkobranie. Originálne Milka Funny Egg z tej najjemnejšej mliečnej čokolády s motívmi Veľkej noci potešia každého. Navyše sú plnené chrumkavými čokoládovými cukríkmi, ktoré určite prekvapia!
Milka Funny Egg v predaji v 50 g balení. Cena 1,49 EUR.

 

Vyšibal ma máličko, dostal za to vajíčko
Kto by nechcel rozlúsknuť čokoládovú škrupinu a vnútri nájsť tú najlahodnejšiu krémovú penu? 4 plnené vajíčka Milka Egg’n’Spoon z tej najjemnejšej čokolády z alpského mlieka sú teda jasnou voľbou. Pre milovníkov obľúbených sušienok aj s kúskami Oreo. Vajíčka zaujmú nielen svojím zábavným obalom, ale hlavne svojou lahodnou chuťou!
Milka Egg’n’Spoon Milk a Egg’n’Spoon Oreo v predaji za 4,05 EUR.

 

Plyšová výslužka
Veľkonočné sviatky symbolizujú koniec zimy a očakávaný príchod jari. Urobte si tohoročný príchod jari ešte veselší s roztomilými Milkami Plushes. Kolekcia troch plyšových zvieratiek s bohatou nádielkou plnou tej najjemnejšej alpskej čokolády poteší nielen každého šibača. Predstavujú tiež bohatú nádielku, ktorú môžete zapojiť do vášho vajíčkobrania a užiť si tak moment prekvapenia, keď darčekové balenie vyčarí vašim najbližším krásny úsmev na tvári.
Milka Plushes v predaji za 7,99 EUR.

 

Najjemnejšie vajíčkobranie
Veľkonočné sviatky sú spojené s najrôznejšími tradíciami. V každej rodine sa dodržiavajú iné. Niektorí si na tradície potrpia viac, druhí menej. Skúste si tento rok zahrať vajíčkobranie (hľadanie vajíčok), ktoré v dnešnej dobe získava čoraz väčšiu popularitu. Je to jednoduché! Ukryte dobroty na rôznych miestach v záhrade a pošlite tých najmenších, aby ich hľadali. Uvidíte, že sa pri tejto hre zabaví celá rodina. Zapojte do hľadania aj kolekciu Milka Egg Hunt, ktorá je plná farebných čokoládových vajíčok z obľúbenej najjemnejšej čokolády z pravého alpského mlieka. Už viete, kam ich tento rok zajačik schová?
Odporúčaná cena za Egg Hunt košíček je 6,99 EUR.

Zdroj: Elena B.