Hodinky pre fanúšikov motoristického športu

Energia a vzrušenie motoristických športov – to je jedna z hlavných vášní, ktoré výrobcu CERTINA od nepamäti poháňajú vpred. Uvedením nového modelu DS Podium Chronograph Lap Timerpretekárskej edície, tento švajčiarsky výrobca hodiniek prináša napätie a rýchlosť profesionálnych pretekov na vaše zápästie.

Tento chronometer s certifikáciou COSC dokáže merať desatiny sekundy v reálnom čase a ako čerešničku na torte, ktorá poteší každého fanúšika pretekov, ponúka taktiež funkciu merania času jednotlivých kôl.

Žlto-čierny dizajn prvej série pretekárskej edície odkazuje na preteky ADAC GT Masters.

Model DS Podium Chronograph Lap Timer – Racing Edition, je vybavený fantasticky presným quartzovým strojčekom Precidrive, ktorý sa môže popýšiť certifikátom COSC pre pravé chronometre. Funkcie chronografu sú šité na mieru potrebám merania časov pri motoršportoch. Napríklad pomocou funkcie merania času kôl je možné v niekoľkých jednoduchých krokoch ľahko merať a pričítať traťové časy. Celkové časy sa zobrazia na 60-minútovom sčítači umiestnenom na číselníku na pozícii 10 hodín, a zodpovedajú tak presnej dobe trvania pretekov ADAC GT Masters. Desatiny sekúnd (na pozícii 2 hodín) sa zobrazujú v reálnom čase po dobu celých dvoch minút, čo korešponduje s priemerným časom jedného kola.

Model CERTINA DS Podium Chronograph Lap Timer s čiernym púzdrom s priemerom 42 mm s  povrchom potiahnutým metódou PVD vyzerá nekompromisne športovo. Špeciálna racingová edícia, venovaná partnerstvu spoločnosti CERTINA s ADAC GT Masters, je odetá do oficiálnych farieb tejto pretekárskej série. Žlto nalakovaná tachometrická stupnica sa vyníma na PVD metódou začiernenej lunete, zatiaľ čo na číselníku vytvárají silný a ľahko čitateľný vizuálny kontrast červeno-biele ručičky a indexy so žltou vrstvou Super-LumiNova.

Žlté akcenty na korunke, ergonomických tlačidlách a lemovaní elegantného športového koženého remienka potom dotvárajú už na prvý pohľad energický design, pripravený na preteky.

K dispozícii budú tri doplnkové varianty: model s púzdrom z brúsenej a leštenej nerezovej ocele s čiernym číselníkom a buď  trojradovým náramkom z nerezovej ocele, alebo s čiernym perforovaným koženým remienkom, ďalej model s PVD začierneným púzdrom, zelenými alebo bielymi detailami na číselníku a čiernym koženým remienkom so zeleným lemovaním. Všetky modely sú vybavené dvojitou motýlikovou sponou a samozrejme skonštruované za pomoci slávneho konceptu dvojitého zabezpečenia CERTINA DS.