Auto Roka Slovensko 2024 spoznalo osem finalistov a spúšťa internetové hlasovanie v Auto Roka Slovensko 2024 – Hlas Verejnos􀆟

Nová národná cena „Auto Roka Slovensko“, udeľovaná odbornou porotou, ako aj jej sesterská národná cena „Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti“ konečne poznajú finalistov, ktorí sa uchádzajú o toto prestižne ocenenie. Ôsmi finalisti – BMW 5/i5, Honda CR-V, Hyundai IONIQ 6, KIA EV9, Mercedes-Benz E, Toyota Prius, Volvo EX-30 a Volkswagen ID. Buzz – boli odhalení počas slávnostného odhalenia v Shopping Palace Bratislava.

 

„Porota národnej ceny Auto Roka Slovensko 2024 nezávisle hodnotila jednotlivé modely a po spočítaní hlasov sme prišli na to, že finalistov bude v premiérovom ročníku osem. Dôvodom je, že na poslednom siedmom mieste sa umiestnili dve vozidlá so zhodným počtom bodov. Podľa pravidiel sa teda bude uchádzať o titul Auto Roka Slovensko 2024 celkovo osem finalistov. Za svojho favorita môže zároveň hlasovať aj verejnosť na webstránke, pričom súťažiť môžu o množstvo atraktívnych cien, mimo iné tankovaciu kartu, letenky do Paríža či elektroniku v hodnote tri tisíc eur,“ vysvetľuje Karol Gajdoš z organizačného výboru ankety Auto Roka Slovensko.
Slávnostné odhalenie finalistov, za ktorých bude porota i verejnosť hlasovať, prebehlo v sobotu, 27. januára 2024, v priestoroch nákupného centra Shopping Palace Bratislava. Osem finalistov súťažiacich o titul Auto Roka Slovensko 2024 a Auto Roka Slovensko 2024

Hlas Verejnosti tvoria vozidlá:

– BMW 5 / i5
– Honda CR-V
– Hyundai IONIQ 6
– KIA EV9
– Mercedes-Benz E
– Toyota Prius
– Volvo EX30
– Volkswagen ID. Buzz

Od 27. januára je zároveň spustené internetové hlasovanie pre verejnosť, ktoré potrvá do 31. marca 2024. Hlasujúci v ankete volia iba jedného favorita spomedzi ôsmych finalistov, ktorý pre nich predstavuje práve to najlepšie, čo sa na slovenskom automobilovom trhu objavilo v uplynulom roku. „Motiváciou pre hlasujúcich podporiť svojho favorita je mimo iné šanca vyhrať množstvo atraktívnych cien od našich partnerov. Hlavnou cenou je tankovacia karta v hodnote 1 200 eur od spoločnosti TANKER, vyhrať však budete môcť tiež dvakrát dve spiatočné letenky do Paríža či elektroniku,“ uviedol Karol Gajdoš a dodal: „Do internetového hlasovania, ktoré prebieha na samostatnej webstránke, sa môže zapojiť ktorýkoľvek občan Slovenska, ktorý dovŕšil vek 18 rokov. Víťaz potom vzíde z internetového hlasovania verejnosti.“ Anketa Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti bude prebiehať na webstránke www.auto-roka.sk.

Zdroj: Auto Roka Slovensko.sk