Hračky pre veľkých chlapcov

Nič nám neurobí väčšiu radosť, ako keď chytíme do ruky ovládač od niektorej z týchto technických „vychytávok“. Prečo si skrátka neurobiť radosť?

1. BUGGY BOO!
Model Baja 5B s merítkom 1:5 je vďaka svojej robustnej konštrukcii a jednoduchej obsluhe určený nielen pre rekreačné jazdenie, ale aj na pretekárske trate. Úctyhodná je jeho dĺžka 81 cm a váha necelých 10 kg. Pevný duralový skelet vám umožní vyviesť buginu aj na extrémnu trať, dvojtaktný vzduchom chladený motor s objemom 23 cm³ ju potom rozbehne rýchlosťou až 50 km/h. Vďaka objemu nádrže 700 ml si môžete svoje „auto“ užívať celých 45 minút.
Cena: 1 220 eurBaja 5B

2. TAK TROCHA INÝ ROBOT
Droid ovládaný mobilnou aplikáciou Sphero BB-8, je novým hrdinom Star Wars epizódy VIII. Kúzelného robota, ktorého pohyby aj osobnosť sú rovnako autentické ako na filmovom plátne, môžete mať doma už dnes. Na základe vašich príkazov BB-8 reaguje celou škálou výrazov a nálad. Komunikovať s ním môžete aj slovami, navigovať ho k preskúmavaniu okolia aj vytvárať precízne technicky spracované holografické nahrávky. Veríme, že Sphero je viac než hračka, stane sa vaším spoločníkom.
Cena: 180 eurSphero BB-8

3. NAJVYCHYTANEJŠIA KVADROKOPTÉRA
Predstavte si, že držíte budúcnosť vo svojich rukách. Kvadrokoptéra Inspire 1 Pro patrí k najvyspelejším profesionálnym platformám pre leteckú fotografiu a video. Je vybavená palubnou kamerou X5 s objektívom DJI MTF 15mm f/1,7 ASPH Lens so stabilizovaným závesom, takže docielite tie najostrejšie snímky a 4K videá, bez nežiadúcich šumov. Hneď ako Inspire pošlete do vzduchu, budete si užívať veľmi ľahké ovládanie a plný 360° výhľad.
Cena: 5 350 eurInspire 1 Pro

4. PRE NAJNÁROČNĚJŠÍCH PILOTOV
Helikoptéra Blade 700 X predstavuje absolútny vrchol medzi elektrovrtuľníkmi. Unikátna montáž serv cykliky, ktorá eliminuje nedokonalosti v ovládaní, umožňuje bezchybne presné reakcie stroja. Chrbticou vysoko výkonného vrtuľníka je tuhý rám, ktorý však vyniká minimálnou hmotnosťou, preto vyslať ho do vzduchu zvládne aj malé dieťa. Napriek tomu si stavebnica modelu vyžaduje odbornú montáž, ktorú odporúčame objednať u predajcu. Pokiaľ sa však chcete hrať sami, pri zostavovaní dokonale spoznáte celý mechanizmus. Trúfame si povedať, že tento skvost splní aj tie najnáročnejšie štandardy profi pilotov.
Cena: 1 100 eurBlade 700X

5. AKO RYBKA VO VODE
Pokiaľ túžite po adrenalínovej rýchlosti na vode, Voracity Type E 36 rozhodne uspokojí vaše priania. Veľký a silný rýchlostný čln sa totiž dokáže po blankytne modrej vodnej ploche rozbehnúť rýchlosťou až 80 km/h. K tomu mu dopomáha vodou chladený 6-závitový motor 1650 Kv. Laminátový trup s dĺžkou 91 cm rýchlo akceleruje a zákruty zvláda s vysokou stabilitou. Navyše skvelo drží smer vďaka optimalizovanému tvaru. Voracity je teda rozhodne hračkou pre náročného džentlmena.
Cena: 640 eurVoracity