BIATLONISTKA PAULÍNA FIALKOVÁ SI NAŠLA NOVÉHO PRIATEĽA – JE TO HYBRID !

Spoločnosť M Motors SK s.r.o., ktorá je výhradným dovozcom vozidiel značky Mitsubishi do Slovenskej republiky, je oficiálnym automobilovým partnerom úspešnej slovenskej biatlonistky Paulíny Fialkovej. Tá si z rúk predstaviteľov importérskej spoločnosti nedávno prevzala svoje nové vozidlo – hybridné Mitsubishi Outlander PHEV 2,0 MIVEC.


Paulína Fialková je rodáčkou z Čierneho Balogu a členkou klubu VŠC Dukla Banská Bystrica. Počas svojej doterajšej športovej kariéry už stihla reprezentovať Slovensko na Zimných olympijských hrách 2014 v Soči 2018 v PyeongChangu. Zároveň je jedinou Slovenkou s kompletnou medailovou zbierkou zo Svetovej Univerziády v Osrblí (2015). K trom medailám z Osrblia následne pridala aj skvelé striebro z Majstrovstiev Európy v Ťumene (2016). K jej doterajším najväčším úspechom patria okrem iného aj umiestnenia vo Svetovom pohári, kde získala striebornú medailu v Ťumene (2018), obsadila 5. miesto vo švédskom  Õstersunde (2017) a vo fínskom Kontiolahti (2017) a 6. miesto v stíhacích pretekoch v nemeckom Ruhpoldingu (2016). Zatiaľ najlepší výkon svojej kariéry v rámci OH dosiahla na Zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom PyeongChangu, kde sa vo vytrvalostných pretekoch na 15 km umiestnila na 5. mieste.

 

Ambasádorka značky Mitsubishi na Slovensku Paulína Fialková k pokračovaniu spolupráce so značkou Mitsubishi uviedla: Uplynulú sezónu ma na tréningy a preteky sprevádzal všestranný Mitsubishi ASX s pohonom všetkých kolies so silným 150-koňovým motorom, ktorý bol na kompaktný mestský crossover naozaj mimoriadne svižný a s ktorým sa mi teraz veľmi ťažko lúči. Keďže však pre seba a členov môjho Tímu potrebujem vozidlo s väčším vnútorným ako aj batožinovým priestorom a zároveň mi nie je ľahostajná ani ochrana prírody a životné prostredie okolo nás, moja ďalšia voľba padla na hybridný Outlander PHEV (Plug-in Hybrid Vehicle). Nevyhnutnosťou pri mojej športovej príprave je aj pohon všetkých kolies, vďaka ktorému sa bez problémov dostanem aj do vyššie položených zimných stredísk, čo Outlander PHEV svojim sofistikovaným systémom pohonu Super All-Wheel Control (S-AWC) spĺňa na viac ako výbornú. Mám rada nové veci aj nové výzvy a tak sa už teraz teším ako sa popasujem s touto „električkou“, rýchlonabíjačkami a samotnou jazdou s plug-in hybridom. Bude to pre mňa úplne nová skúsenosť, čo som zistila hneď pri naštartovaní, kedy ma prekvapil fakt, že vôbec nepočujem motor.

 

Adrián Markusek, Country Manager M Motors SK s.r.o. pri príležitosti odovzdania vozidla uviedol:Som veľmi poctený, že horúce slovenské želiezko vo svetovom biatlonovom ohni, ktorým Paulína nepochybne je, strávi nadchádzajúcu športovú sezónu práve za volantom revolučného Mitsubishi Outlander PHEV. Na nedávnych Zimných Olympijských hrách v PyeongChangu Paulína pred očami celého sveta ukázala, že sa nikdy netreba vzdávať a že žiadny boj nie je vopred prehraný. Pre celé Slovensko ale aj svet sa stala symbolom odhodlania, vytrvalosti a odvahy postaviť sa čelom každej situácii. Také sú aj vozidlá značky Mitsubishi povestné svojou spoľahlivosťou, húževnatosťou a japonskou kvalitou spracovania. Mitsubishi navyše disponuje bohatou históriou v oblasti motoristického športu, či už ide o doposiaľ neprekonaných 12 víťazstiev v najnáročnejšej rally sveta – Rally Dakar alebo vrcholné umiestnenia v seriály pretekov WRC. V žilách slovenskej biatlonovej hviezdy Paulíny Fialkovej a v DNA značky Mitsubishi kolujú rovnaké ingrediencie: vytrvalosť, precíznosť, športový duch a v neposlednom rade zmysel pre fair play. Naša vlajková loď Mitsubishi Outlander PHEV je pre nás pomyselným štvrtým diamantom tak ako aj naša ambasádorka Paulína Fialková, o ktorej bezpečnú a spoľahlivú prepravu na svetové športoviská sa radi postaráme aj v nadchádzajúcej sezóne.“