Čezeta 506: Legendárne „prasa“ sa vracia ako elektrický skúter

Skúter Čezeta 501, prezývaný prasa, sa stal medzi rokmi 19571964 pre mladých čecho-slovákov symbolom voľnosti, zábavy a dobrodružstva. Štíhla plechová karoséria v tvare torpéda, dlhé sedadlo a stúpačky Čezety tu neboli len pre potešenie oka, ale hlavne pre pohodlie spolujazdca.

Vypredalo sa takmer 100 000 strojov a mnoho z nich oslavuje svoju krásu a individualitu dodnes. Skrátka žiaden iný motocykel vtedy nebudil také emócie, ako Čezeta. Tento rok, pri príležitosti šesťdesiateho výročia výroby, sa Čezeta vracia ako luxusný elektrický skúter.

Perfektne spracovaná nová generácia si zachováva dizajn päťdesiatych rokov, zjednodušený jednoduchými a elegantnými líniami pre modernejší vzhľad. Elektrická Čezeta, vyvinutá a vyrobená v Českej republike, prináša výkon 11 kW/15 k a maximálnu rýchlosť 120 km/hod. Zrýchlenie z 0 na 50 km/hod je púhych 3,2 sekundy.

Vzácnejšia než Rolls-Royce potom bude v roku 2017 vyrobených púhych 600 kusov modelu 506 v limitovanej edícii, ktoré zhotoví Čezeta v továrni v Prostejove ručnou výrobou, presne podľa špecifikácií zákazníka. Každý kus bude označený štítkom s výrobným číslom na oslavu šesťdesiateho výročia predstavenia modelu 501.

Cena sa začína zhruba na 6 500 eurách, a narastá  podľa používaných doplnkov, farby a ďalších „vychytávok“.

 

Video: