Chcete nosiť tenisky aj v zime? Vyberte si také, ktoré vydržia!

Zdroj foto: Evgeny Haritonov / Shutterstock.com

Hovorí sa, že zatiaľ, čo ženy nosia počas každého ročného obdobia iný druh obuvi, muži nosia len jeden – tenisky. Či je leto, zima alebo prší, tenisky sú ich každodennými topánkami. Kvalitné sneakers skutočne môžu byť nosené počas celého roka, avšak najmä počas zimy by si muži mali vybrať tenisky podľa určitých kritérií. Aké to sú?

 

Tohtoročná zima nie je taká, po akej by sme túžili. Na zemi nenájdeme ani najmenšie stopy snehu. To však neznamená, že teplota vzduchu nezodpovedá súčasnému ročnému obdobiu. Aké tenisky si vybrať, aby vám počas cesty do práce nepremokli a aby vám nebola zima?

 

1.  Najdôležitejšia je podrážka

V lete si síce môžete dovoliť nosiť tenisky s tenkou podrážkou, avšak v zime je hrúbka podrážky veľmi dôležitá. Myslite na to, že chlad sa do tela šíri najmä od nôh. Ak je vonku nepríjemné studené počasie a podrážka vašich tenisiek prepustí chlad, o chvíľu vám začne byť zima na celé telo.

Pri nákupe tenisiek na zimu si teda všimnite, či je teniska dostatočne zdvihnutá od zeme. Dobrým príkladom sú obľúbené pánske tenisky Nike Air Max, ktorých podrážka je ideálna práve na chladné obdobie.

 

2.   Povrch by nemal byť sieťkovaný

V posledných rokoch sa do popredia dostávajú sieťované tenisky. Dôvod ich obľúbenosti je zjavný. Sú ľahké, dobre sa nosia a noha v nich „dýcha“, pretože sú priedušné. Na druhej strane sú nevhodné na jesennú a zimnú sezónu. Počasie je počas chladných mesiacov skutočne nepredvídateľné, nikdy neviete, kedy začne pršať alebo snežiť. Práve preto potrebujete kožené tenisky alebo tenisky s imitáciou kože (tzv. eko koža). Výhodou týchto sneakers je aj ich nenáročnosť pri čistení.

Zdroj foto: BLACKDAY / Shutterstock.com

 

3.  Nejde len o dizajn

Pre mnohých mužov sú tenisky najdôležitejšou súčasťou ich oblečenia. A hoci sa hovorí, že pre krásu sa trpí, stále platí, že ak vonku prší a všade sú kaluže, je najlepšie vybrať si tmavé tenisky, ktoré hneď nepremoknú. Takéto tenisky ponúka napríklad online katalóg Flexdog, v ktorom nájdete veľký výber značkových tenisiek, ktoré vám vydržia dlhšie než jednu sezónu.

Aj keď by ste si najradšej obuli vaše obľúbené tenisky, obujte si tie, ktoré sú vhodné na zimnú sezónu. Predídete tak zbytočne špinavým, v horšom prípade zničeným, topánkam, ktoré si už viac nemôžete obuť. Zimné tenisky budete môcť potom odložiť a na ďalšiu zimu ich opäť vytiahnuť. Výhodou 21. storočia je, že mnohé kožené tenisky nájdete v skutočne zaujímavých prevedeniach a hrubá podrážka je najmä v dnešnej dobe in”.

Hoci zima, akú si predstavujeme, zatiaľ neprišla, neznamená to, že nepríde o niekoľko týždňov. Potom sa vám zimné tenisky budú hodiť.

Zdroj: Alžbeta B.