CRESCO REAL ESTATE spolu s LICITOR development zastrešia jeden z najväčších rezidenčných projektov v Žiline

Najväčší rezidenčný developer na Slovensku spája sily so stabilným regionálnym hráčom. Slovenské spoločnosti CRESCO REAL ESTATE a LICITOR development rozbehnú v budúcom roku výstavbu spoločného rezidenčného projektu v Žiline, ktorý bude v tom čase najväčší v meste. Projekt, ktorý sa bude nachádzať v tesnej blízkosti Žilinského lesoparku, sčasti pokryje neutíchajúci dopyt obyvateľov mesta pod Dubňom po nových bytoch. Detaily projektu spoločnosti zverejnia začiatkom budúceho roka.

 

Tak ako ostatné rozvinuté regióny Slovenska trpí aj Žilina akútnym nedostatkom bytov. Odzrkadľuje to dlhodobo neuspokojený dopyt a nárast cien za štvorcový meter, ktoré v tomto regióne v roku 2021 rástli napriek pandemickej kríze medziročne o 8 %. Mesto pod Dubňom sa po Bratislave a Košiciach stalo tretím najdrahším mestom v dostupnosti bývania.

„Veľmi nás teší, že budeme súčasťou významného regionálneho projektu, ktorý prinesie obyvateľom Žiliny a okolia kvalitné bývanie v dotyku s prírodou a bohatou občianskou vybavenosťou. Do spolupráce s developerom LICITOR development sme sa pustili aj pre jeho osvedčené projekty a profesionálny prístup. Veríme, že aj v tomto spoločnom projekte obe spoločnosti využijú naplno svoj potenciál zo skúseností s budovaním rezidenčných projektov po Slovensku,“ hovorí Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE.

Stabilný partner zo Žiliny
Spoločnosť LICITOR development zo Žiliny za 15 rokov pôsobenia na developerskom trhu zrealizovala 14 úspešných projektov, ktoré obohatili rezidenčný trh o viac ako 750 bytov. Projekty z dielne LICITORu sú od ostatných odlíšené nezameniteľným rukopisom, ktorý sa odráža na kvalitne spracovanej architektúre.

„Pri realizácii nášho najväčšieho projektu na severe Slovenska sme si vybrali silného partnera – developera CRESCO REAL ESTATE, ktorý už 30 rokov buduje projekty na Slovensku a expanduje aj do zahraničia. Sme presvedčení, že partner svojimi skúsenosťami z budovania najväčšej rezidenčnej štvrte na Slovensku – Slnečnice v Bratislave bude veľkým prínosom pre skvalitnenie a realizáciu projektu,“ dodáva Patrik Kurimský, výkonný riaditeľ LICITOR development.

K vlajkovým referenciám žilinského developera spomedzi rezidenčných projektov patria napríklad polyfunkčné objekty Piano residence, WELLPARK Sad na studničkách, Arboreum či rezidenčný projekt CUBE v Žiline. K nebytovým projektom patrí logistické a výrobné centrum NORTH GATE v bývalom areáli ZŤS v Martine, v ktorom prednedávnom otvorilo centrálu aj kníhkupectvo Martinus.

Ideálny pre rodiny s deťmi
Nový projekt z dielne oboch developerov vyrastie neďaleko Žilinskej univerzity, vo veľmi príjemnom, zelenom a zabývanom prostredí s kompletnou občianskou vybavenosťou. Lokalita má hneď niekoľko výhod, ktoré ocenia najmä rodiny s deťmi, pre ktoré je nehnuteľnosť v tomto projekte ideálna,“ prezrádza Roman Ondráček, projektový manažér spoločnosti LICITOR development, a dodáva: „Miesto, kde projekt vyrastie, je obkolesené bohatou zeleňou a lesoparkom, ktorý sa budeme snažiť vtiahnuť do projektu a vytvoriť tak zelenšie miesto, kde si každý bude môcť vychutnať svoju chvíľku pokoja. Plánujeme sem osadiť košaté dospelé stromy a zrealizovať množstvo sadových úprav, ktoré prepojíme s potrebami budúcich obyvateľov, čím upevníme lokálnu komunitu.“ Samozrejmosťou jedného z najväčších rezidenčných projektov v Žiline budú aj nadštandardné parkovacie kapacity.

Zdroj: Katarína Š.