Deň, kedy sa na celom svete oslavuje láska. Darujte jej na Valentína voňavú spomienku

Dátum, ktorí mnohí obľubujú a iní neznášajú. Sviatok svätého Valentína je dňom, kedy sa obdarovávame kvetmi, sladkosťami a milými drobnosťami. Aký je podľa nás ideálny darček na Valentína pre ženu?

 

Legenda o svätom Valentínovi
Premýšľali ste niekedy nad tým, ako tento sviatok vznikol? Podľa legendy bol svätý Valentín mučeníkom za vlády cisára Claudia II. Panovník často viedol vojny, ale jeho bojovníci nechceli vstupovať do vojska. Claudius si myslel, že je to preto, lebo musia opustiť svoje ženy a deti.

Rozhodol sa zakázať všetky svadby a zásnuby, aby boli rímski bojovníci odvážnejší a bojovnejší. Valentín ako rímsky kňaz tajne sobášil všetky páry, čo ho napokon stálo život. Pred svojou smrťou ešte napísal list dcére dozorcu, do ktorej sa zamiloval a vzniklo tak prvé valentínske prianie. Popravený bol 14.2. a stal sa patrónom všetkých zamilovaných.

Najdôležitejšie je byť spolu
Láska by sa mala oslavovať každý deň, pretože je výnimočná a je jej čoraz menej. Je krásne, ak svojej polovičke darujete počas roka kvietok, čokoládu alebo malý šperk len tak, pre radosť. Prečo ale na Valentína neurobiť niečo výnimočné, čo si zapamätáte navždy?

Lockdown nám tak trochu skrížil plány, pretože sa nebude dať ísť do peknej reštaurácie, na welness, koncert alebo do divadla. Dobrú večeru si však môžete objednať aj domov ku sviečkam, potom si napustite vaňu so soľou a sviečkami a nakoniec si pod dekou pozrite film ako v kine. V noci môžete s pohárom vína v ruke sledovať v objatí hviezdy a svet bude aspoň na okamih krajší.

Typy na darčeky pre ženu na Valentína

Darček pre ženu? Parfém je dobrý nápad vždy
Darček na Valentína nemusí byť nudný. Zabudnite na chvíľu na klasiku ako čokoláda alebo kvety a vyberte pre ňu darček, s ktorým zažiari kdekoľvek. Napríklad výnimočný parfém. Ktorý? Nuž, ak presne nepoznáte jej tajné preferencie, nechajte sa inšpirovať napríklad v internetovom obchode Notino a vyberte parfémový darček na Valentína pre ženu, ktorý sa osvedčil u miliónov žien.

Legendou je napríklad vôňa Versace Bright Crystal, ktorá očarí aj nádherným flakónom v tvare kryštálu. Lancôme La Vie Est Belle je parfumovaná voda plná šťastia a optimizmu pre sebavedomú a silnú ženu. Parfémy Ariana Grande sú zase sladšie, hravé a krásne, ako stvorené pre zasnené romantické duše. Valentino Voce Viva je harmonická kvetinová vôňa pre skutočné gurmánky.

To je len zopár rýchlych tipov na dámske vône vhodné pre romantické povahy. Na Notino toho nájdete oveľa viac, od drobností, ktoré ocení každá žena, až po luxusné flakóny plné omamných aróm. Tak čo, už viete, aký valentínsky darček pre ženy tento rok vyberiete pre svoju lásku?

Zdroj: LO
Foto: Shutterstock