Dodajte interiéru nádych jesene

Jeseň už klope na dvere a to je skvelá príležitosť obliecť svoj domov do jesenného šatu. Pomôžu vám k tomu nielen jesenné farby, ale najmä dekorácie, ktoré interiér dokonale zútulnia. Inšpirujte sa tipmi, ako preniesť kúzlo jesene k vám domov!

 

Hravé textílie

Jesenné počasie je známe najmä svojou pochmúrnou a upršanou náladou. Ideálny čas zabaliť sa do mäkkej deky so šálkou horúceho čaju, však? Počas jesene sa tak nezabudnite vyzbrojiť mäkkými vankúšmi, plédmi, či dekami. Voľte tie, ktoré vám dokonale budú pripomínať jeseň. Z farieb je to najmä horčicová, hnedá, či oranžová. Na vankúšoch môžete nechať vyniknúť rôzne jesenné potlače od listov, žaluďov až po roztomilé tekvičky. Nezabudnite na jeseň vymeniť aj závesy, ktoré celý priestor okamžite oživia.

 

Tekvicová sezóna

Tekvice sa stali v posledných rokoch pri interiérových dekoráciách synonymom jesene. Nájdeme ich doslova na každom kroku a to v rôznych farebných prevedeniach. Tie z plastu a porcelánu voľte do interiéru a klasickými tekvicami, ktoré využijete aj v kuchyni si neváhajte vyzdobiť terasu, či balkón. Túto sezónu platí pravidlo, že viac je viac a tak sa pri počte tekvicových dekorácií určite nemusíte obmedzovať. Tekvice dozdobte ešte obrovskými lucernami, ktoré po zotmení exteriér krásne osvetlia.

 

Jesenný aranžmán

Príroda nám počas jesene ponúka nespočetné množstvo svojich plodov. Preto by bola škoda ich nevyužiť aj v jesenných aranžmánoch, ktoré vám môžu skrášliť interiér. Jesenný veniec umiestený na vchodových dverách svojimi pestrými farbami privíta domácich, aj návštevu. Vytvoríte ho jednoducho pomocou vŕbových konárov a doplniť ho môžete o šišky, lístie, ale aj kôru. Okrášliť jesenným aranžmánom môžete aj jedálenský stôl, komodu v predsieni, i kuchynskú linku. Chýbať v ňom nesmú tekvice, okrasné trávy, vresy a šišky. Jednotlivé kúsky nadekorujte na podnos, alebo do dekoračnej misy. Aranžmán doplňte ešte o sviece, či menšie svetielka, ktoré u vás doma vykúzlia dokonalú jesennú atmosféru.

 

Halloweenský nádych

S jesennými dekoráciami je úzko spätý aj Halloween. Tento americký sviatok je čoraz obľúbenejší aj v našich končinách a ak túžite preniesť strašidelnú atmosféru do interiéru, zvoľte halloweenske dekorácie. Už spomínané tekvice môžete vyrezať a vytvoriť z nich tekvicových strašiakov. Alebo vytvorte v interiéri falošné pavučiny, umiestnite do rohu izby kostlivca, či vytvorte z papiera alebo bielej látky roztomilé strašidielka.

Text: Michaela Miňová
Foto: unsplash.com