Špeciál z 24h LeMans exceloval aj na Slovakia Ringu

Bol to víkend, na aké sa nezabúda. Vrcholné podujatie slovenskej motoristickej sezóny – Veľkú cenu SR pretekov automobilov na okruhu Slovakia Ring, zobral Miro Konôpka a jeho tím ARC Bratislava nesmierne vážne.

Zároveň aj ako možnosť, poďakovať sa za podporu v historicky veľmi významnej sezóne. V júni 2017 totiž Konôpka dokázal nielen postaviť svoj tím na štart slávnej 24-hodinovky v Le Mans, ale ju aj s prototypom Ligier LMP2 dokončiť.

A práve s unikátnym vozidlom Ligier JS P217 Gibson kategórie LMP2 sa ukázal fanúšikom na Veľkej cene Slovenskej republiky. V oboch šprintoch, v ktorých s rýchlym žltým bolidom štartoval, vyhral Miro Konôpka so obrovským náskokom. Zvíťazil tak nielen v celkovom poradí, ale aj v hodnotení ESET Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, v ktorých mohol byť klasifikovaný aj s prototypom LMP2. Obhajobu trofeje FIA Zóny strednej Európy, či ESET V4 Cupu 55-ročný slovenský jazdec oželel, v tomto roku sa sústredil najmä na štart v Le Mans.

V šprintových pretekoch sa však okrem Ligieru predstavilo aj ďalšie vozidlo ARC Bratislava, konkrétne Lamborghini Huracán Super Trofeo s pilotom Matejom Konôpkom. Ten v sobotu v daždi priam exceloval, keď skončil na parádnom 3. mieste celkového poradia a za sebou nechal niekoľko silnejších vozidiel kategórie GT3. Víťazstvo v triede GTC pohárových vozidiel zopakoval Maťo aj v nedeľu.

Vo vytrvalostnej dvojhodinovke v rámci ESET V4 Cupu a ESET MM SR sa už ukázali skúsenosti tímu ARC Bratislava a jeho mechanikov a inžinierov. V absolútnom hodnotení po dvoch hodinách svietili na prvých dvoch miestach čísla 66 a 72. Matej Konôpka so Zdenom Mikuláškom vyhrali v Huracáne ST pred posádkou Miro Konôpka, Andy Studenič v rovnakom Lamborghini Huracán Super Trofeo.

Miro Konôpka sa už so svojim tímom pripravuje na zimnú Asian Le Mans Series, v ktorej odštartuje v kategórii LMP2 s Ligierom JS P2 Nissan. Jeho cieľom je opäť sa kvalifikovať na 24-hodinovku Le Mans.