Doprajte svojmu SUV poriadny športový zvuk!

Dnešné SUV, najmä tie luxusné, dosahujú výkony kedysi vyhradené len pre pravé športové vozidlá. Ich nedostatkom však, kvôli prísnym emisným predpisom, býva nezáživný zvukový prejav. My vám poradíme ako na to!

 Vlastníte napríklad luxusný Range Rover vybavený motorom 5,0 V8 prepĺňaný kompresorom? Tuningová spoločnosť Arden potom práve pre vás pripravila špeciálny výfukový systém vybavený aktívnymi klapkami. Výrobca z nemeckého Krefeldu využil svoje dlhoročné skúsenosti, spojil ich s perfektnou ručnou prácou a s materiálmi najvyššej kvality. Výsledkom je športová výfuková sústava, za akú by sa nemuselo hanbiť ani Ferrari.

Ponúka dva zvukové režimy – civilný, kedy sa zo štyroch koncoviek s priemerom 90 mm šíri pri nízkych otáčkach nenápadný zvuk s jemne basovým podtónom, a potom športový – kedy pri vysokých otáčkach vychádza športovo agresívny, drsný zvuk. Navyše, vďaka tlačidlu na palubnej doske, môže vodič meniť akustiku podľa svojej vôle. Umožňujú to elektronicky riadené a pneumaticky ovládané klapky v koncovkách výfukov.

Optimalizovaný tok výfukových plynov navyše prináša aj jemné zvýšenie výkonu motora (+ 10k / 30 Nm). Mierne nižšia hmotnosť systému nehrá pri hmotnosti vyše dvoch ton až takú zásadnú úlohu, ako výrazne zvýšená radosť vodiča a jeho posádky pri každom poriadnom pridaní plynu.

V porovnaní s celkovou cenou vozidla je požadovaná suma 4 400 eur (plus DPH a montáž) celkom zanedbateľná.