Efektívne LED osvetlenie veľkých priestorov

Zdroj foto: Gill Thompson / Shutterstock.com

Riešenie interiérového osvetlenia môže byť pre laikov náročným procesom, pretože je nutné myslieť nielen na dostatočné pokrytie, ale aj na výkon, sýtosť či farbu svetla. A čo v prípade, ak potrebujete vyriešiť osvetlenie veľkých chodieb či kancelárskych priestorov?

 

Šetrné svietidlá

LED panely pre kazetové stropy sú inovatívne riešenia, ktoré prinášajú revolúciu v osvetľovaní väčších vnútorných priestorov. Sú známe aj ako zapustené LED panely. Ide o elegantné a tenké svietidlá, ktoré sa bez problémov integrujú do stropu a poskytujú čistý a moderný vzhľad. Tieto šetrné LED panely sú navrhnuté tak, aby dokonale zapadli do štandardných kazetových stropných roštov, čo z nich robí ideálnu voľbu pre kancelárie, školy, nemocnice a iné komerčné priestory.

Jednou z hlavných výhod je ich energetická účinnosť, ktorou je  technológia LED známa a LED panely nie sú výnimkou. V porovnaní s tradičnými žiarivkami spotrebujú podstatne menej energie, čím pomáhajú podnikom a organizáciám šetriť účty za elektrinu a zároveň znižovať svoju uhlíkovú stopu.

 

Veľká výška stropu nie je problém

Na druhej strane sú možnosťou aj LED trubice, ktoré sú dobrou voľbou na modernizáciu existujúcich žiarivkových svietidiel aj v priestoroch, kde svetlo musí byť umiestnené vo veľkej výške. Ponúkajú jednoduché a nákladovo efektívne riešenie na modernizáciu zastaraných systémov osvetlenia na energeticky účinnejšie možnosti. LED trubice poskytujú jasné a rovnomerné osvetlenie a vytvárajú príjemné prostredie na prácu alebo osvetlenie väčších priemyselných priestorov.

LED panely pre kazetové stropy a trubice ponúkajú dlhú životnosť, ktorá zvyčajne dosahuje 50 000 hodín alebo viac. To znamená, že si vyžadujú minimálnu údržbu a výmenu, čo z dlhodobého hľadiska znižuje náklady. Okrem toho, LED osvetlenie nevyžaruje škodlivé UV žiarenie ani neobsahuje nebezpečné materiály, ako je ortu