Elektrický Nissan prelamuje ľady

Prichádza nový elektrický Nissan LEAF s výkonom batérií zvýšeným na 30kWh. Očakávajte tak dlhší dojazd – až 250 km na jedno nabitie!

Pri príležitosti celoeurópskeho uvedenia nového modelu Nissan LEAF 30 kWh do predaja – s predĺženým dojazdom a vylepšenými funkciami – vydala spoločnosť Nissan pútavý videoklip, v ktorom sa vozidlo prelamuje z ľadového panciera v dych berúcej krajine nórskeho Norefjell. Tento najpredávanejší elektromobil v Európe teraz ponúka dojazd až 250 km na jedno nabitie, čo je o 26 percent viac ako predtým, a v úrovniach výbavy Acenta a Tekna je vybavený najnovšou verziou informačno-zábavného systému NissanConnect EV. Ten teraz zahŕňa zdokonalenie funkcie vykurovania/chladenia na diaľku, lepšiu funkčnosť a väčšiu konektivitu.

Text: Martin Benkovič, foto: archív LPM

Odolá aj arktickým ľadom

Videoklip zdôrazňuje aj spoľahlivosť a odolnosť nového Nissanu LEAF 30 kWh, ktorý podstupuje prísne testovanie v teplotách od spaľujúcich 80 °C až k polárnym −30 °C, aby bolo zabezpečené, že obstojí aj v tých najnáročnejších jazdných podmienkach. Pre zákazníkov v skutočne neúprosných podmienkach, aké panujú v Norefjell, ponúka spoločnosť Nissan špeciálne navrhnutý balíček Nordic obsahujúci ohrievač batérie kompenzujúci vplyv extrémne nízkych teplôt.

Video si môžete pozrieť tu: