Gemballa GT Concept: Über-Porsche

Sériové Porsche 911 Turbo je snom hádam každého správneho chlapa, bez rozdielu veku. Pre tých najnáročnejších zákazníkov však jeho výkon 540 koní nemusí byť dostačujúci. Čo by ste tak povedali na 828 konských síl?

 

Postará sa o ne tuningová firma Gemballa. Jej model nazvaný GT Concept disponuje presne takýmto rešpektuhodným výkonom, okrem toho aj gigantickým krútiacim momentom 952 Nm, nebude to však zadarmo. Za necelých 60 tisíc eur dostanete mnoho nových súčiastok v motore, okrem iného aj väčšie turbodúchadlo, športový katalyzátor a upravenú elektroniku. Za ďalších 30 tisíc eur si môžete dopriať neprehliadnuteľný aerodynamický bodykit z karbónu, ktorý si vyslovene žiada širšie a väčšie disky kolies za ďalších 8 500 eur.

Gemballa GT Concept na gumách s rozmerom 325/25 ZR21 na zadnej náprave dokáže z nuly na stovku vystreliť za 2,4 sekundy, čo je o celú sekundu rýchlejšie, ako sériový model 911 Turbo. Dvojstovku pokorí GT Concept za 7,5 sekundy, maximálna rýchlosť je podľa údajov výrobcu výrazne nad hranicou 360 km/h. A to všetko z relatívne malého šesťvalca typu boxer s objemom 3,8 litra!

O negatívne zrýchlenie, rozumej brzdenie, sa postarajú nové karbón-keramické brzdové kotúče, vpredu s priemerom 380 mm a šesťpiestikovými čeľusťami, vzadu s priemerom 360 mm a štvorpiestikovými čeľusťami.

V interiéri vás privíta množstvo nóbl materiálov v kombinácii s komponentmi z motoristického športu. Fajnovú kožu a alkantaru môžete hladiť na palubnej doske, škrupinových sedadlách a bezpečnostnom ráme. Už len mať dostatok kešu na účte…