Harley-Davidson 2017: nový motor, nové odpruženie, tri limitované edície

Vyšší výkon, väčšie pohodlie, lepšia ovládateľnosť: Harley-Davidson mení definíciu cestovania v jednej stope a odhaľuje úplne nový motor Milwaukee-Eight, deviatu generáciu agregátu Big Twin vo svojej histórii. Inovácie pre modelový rok 2017 dopĺňa tiež úplne nové predné a zadné odpruženie, ktoré získali všetky motocykle rady Touring.

 Motor Milwaukee-Eight zachováva tradičný 45 stupňový uhol valcov V-Twin a ponúka až o 11 percent vyšší krútiaci moment než predošlé motory. Využíva štvorventilové hlavy valcov s 50-percentným nárastom kapacity sania a výfuku. Motor Milwaukee-Eight používa vyvažovací hriadeľ, vďaka ktorému dokáže vyrovnať 75 percent primárnych vibrácií pri otáčkach na voľnobehu. Vďaka tomu si zachováva tradičný pocit motorov Harley V-Twin, ale pri vyšších rýchlostiach má úžasne plynulý a hladký chod. Nové riešenie odvodu tepla u všetkých motorov Milwaukee-Eight zvyšuje komfort jazdca aj spolujazdca. Napriek vyššiemu výkonu sa motor Milwaukee-Eight vyznačuje nižšou spotrebou v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Motory Milwaukee-Eight sú ponúkané v dvoch zdvihových objemoch: Milwaukee-Eight 107 (1 745 cm³) a Twin-Cooled Milwaukee-Eight 107 (1 745 cm³) pri štandardných modeloch a Twin-Cooled Milwaukee-Eight 114 (1 870 cm³) pri modeloch Harley-Davidson Custom Vehicle Operations (CVO).

MY17 107 Engine. Milwaukee Eight.
MY17 107 Engine. Milwaukee Eight.

Nové odpruženie pre modely Touring

Úplne nové komponenty predného a zadného odpruženia zvyšujú pohodlie, ovládateľnosť a výkon všetkých motocyklov Harley-Davidson kategórie Touring modelového roku 2017. Nové zadné tlmiče využívajúce emulznú technológiu majú o 15 až 30 percent väčší rozsah nastavenia predpätia než predchádzajúce štandardné tlmiče modelov Touring. Nastavenie predpätia sa pritom dá regulovať pomocou jediného otočného regulátora. Predné odpruženie využíva novú technológiu Showa SDBV, ktorá sa vyznačuje výkonným tlmením vďaka kazetovej vidlici s konštrukciou používanou pri pretekárskych strojoch s lineárnymi parametrami tlmenia a zníženou hmotnosťou.

MY17 Lit Book Outtakes
MY17 Lit Book Outtakes

Výkonné cruisery

Trojica modelov –  CVO Limited 2017,  CVO Street Glide 2017 a  CVO Pro Street Breakout 2017 kombinujú nový výkonnejší motor Twin-Cooled Milwaukee-Eight 114 a lepšie jazdné vlastnosti vyplývajúce z nového odpruženia. Niektoré motocykle modelového roku 2017 je možné bezplatne otestovať v rámci podujatia Open House, ktoré sa uskutoční 23. a 24. septembra vo všetkých autorizovaných dealerstvách na Slovensku, konrétne v Bratislave, Banskej Bystrici a Prešove.

MY17 Key Feature. Touring Road King FLHR
MY17 Key Feature. Touring Road King FLHR

Viac na www.harley-davidson.sk.