HOROSKOP PRE VODIČOV PODĽA AXA DRIVE

horoskop 2019
AXA ako prvá poisťovňa na slovenskom a českom trhu spustila mobilnú
aplikáciu AXA Drive, ktorá aktívne sleduje a vyhodnocuje štýl jazdy vodiča.
Vodiči, ktorí ju používajú a zároveň jazdia zodpovedne, môžu okrem
zlepšenia svojich vodičských schopností získať odmeny od partnerov,
alebo dosiahnuť zľavy na povinnom ručení nad rámec najazdeného bonusu.   

,,Prevencia v tejto oblasti má zmysel, naše prieskumy ukazujú, že ľudia sa na cestách necítia bezpečne. Takmer polovica slovenských respondentov (47 %) sa už niekedy stala účastníkom dopravnej nehody.  Spätná väzba vodičom aj určitá motivácia k zodpovednosti na cestách môžu tento stav zlepšiť,“ hovorí Ján Kusý, riaditeľ obchodu neživotného poistenia AXA pre Slovensko a Českú republiku.

Exkluzívny výskum, ktorý si AXA nechala spracovať medzi slovenskými a českými vodičmi, sa zameral taktiež na vplyv znamení horoskopu na jazdu vodiča. Jeho výstupy ponúkajú možnosť zamyslieť sa nad vodičskými návykmi z iného pohľadu.

Kozorožec (22.12. – 20.1.)
Podľa vlastných priznaní kozorožci častejšie brzdia vozidlá za sebou. Rovnaký prehrešok proti bezpečnosti na cestnej premávke sú, bohužiaľ, ochotní tolerovať ostatným. Viac než ostatné znamenia vlastnia klasický tlačidlový telefón. Možno práve preto by sa podľa nich malo telefonovanie a sms-kovanie počas jazdy viac postihovať.

Vodnár (21.1. – 20.2)
Slobodomyseľní vodnári sa v prieskume, viac než ostatní, nevošli do navrhovaných typov priestupkov. Najtypickejšie pre nich však je podľa ich slov „tlačenie“ sa za vozidlá pred nimi a nedodržiavanie bezpečnej vzdialenosti. Otázkou na každého z nich je, či za to môže ich vrodená netrpezlivosť alebo roztržitosť, ktorá je pre toto znamenie typická.

Ryby (21.2. – 20.3.)
Keď ryby nastúpia do jedného zo svojich troch vozidiel, z ktorých aspoň jedno nie je staršie než dva roky, radšej prudko brzdia, než by sa pustili do nebezpečného manévru predchádzania. Na rozdiel od ostatných  znamení vám ryby, možno práve preto neodpustia, pokiaľ si od nich na cestách nedržíte dostatočný odstup. Nielen preto, že je to priestupok, ktorý sú ochotní tolerovať najmenej, ale mal by sa podľa nich aj prísnejšie trestať. Svoju prísnosť si môžu dovoliť aj vďaka tomu, že práve ryby patria medzi tie znamenia, ktoré najmenej zaviňujú dopravnú nehodu.

Baran (21.3. – 20.4.)
Baran si ide vždy za svojím cieľom, a tak viac než ostatné znamenia prekračuje povolenú rýchlosť. Svoju povestnú neústupnosť však dávajú barani bokom. Menej než ostatné znamenia si zas myslia, že by sa nemali tolerovať žiadne, a to ani tie najmenšie prehrešky proti pravidlám cestnej premávky.

Býk (21.4. – 21.5.)
S býkom by podľa prieskumu nemali do auta sadať ryby. Podľa zistení sú tieto dve znamenia nekompatibilné. Rybia averzia k nebezpečnému predbiehaniu sa príliš nezhoduje s tým, že býci priznávajú, viac ako ostatné znamenia, že sa dopúšťajú práve tohto priestupku.

Blíženci (22.5. – 21.6.)
Vzdušná povaha blížencov sa v prieskume prejavila najmä tým, že najviac zo všetkých nevedia, kedy naposledy  si do domácnosti kupovali automobil. Mali by si skontrolovať, či im platí STK.  Jej neplatnosť im môže spôsobiť problémy, keby si potrebovali uplatniť plnenie z povinného alebo  havarijného poistenia. Navyše by „schytali“ aj tučnú pokutu, keby ich zastavila polícia.

Rak (22.6. – 22.7.)
O rakoch zo skúmanej vzorky vyplynulo, že sú najaktívnejší vodiči a viac než ostatné znamenia jazdia vozidlom aspoň trikrát týždenne. Je to zaujímavé, pretože zároveň, viac než ostatní, nevlastnia súkromné vozidlo. Žeby teda boli skúsenejší vyjednávači a mali častejšie k dispozícii služobné auto?

Lev (23.7. – 22.8.)
Lev je vždy presvedčený o svojej pravde. Čiastočne to potvrdil aj prieskum AXA. V skúmanej vzorke sa zástupcovia levov regrutovali viac než u ostatných znamení z vekovej kategórie nad 60 rokov. Z výskumu vyplýva, že títo vodiči tolerujú porušovanie pravidiel ostatnými najmenej. Najviac zo všetkých znamení sú presvedčení, že sami žiadne priestupky nepáchajú.

Panna (23.8. – 22.9.)
Usporiadané panny majú rady všetko zorganizované a podľa pravidiel. Podľa prieskumu AXA výrazne nevybočujú medzi znameniami. Nedopúšťajú sa žiadnych priestupkov viac než ostatní. Spoľahlivé panny sú jednoducho taká stávka na istotu. Ale pozor, neskúšajte pred nimi telefonovať alebo sms-kovať za jazdy, to im totiž vadí viac než ostatným. Nemôžeme sa im diviť, ide totiž o veľmi riskantné porušenie bezpečnosti cestnej premávky.

Váhy (23.9. – 23.10.)
Sú rozvážne váhy také i za volantom? Zdá sa, že áno. Menej než ostatné znamenia musia prudko brzdiť, čo by mohlo ich povesti dať za pravdu. Najviac ich tento riskantný manéver rozčuľuje u ostatných vodičov. Naopak, prudké zrýchlenie vám radi prepáčia. Sami však majú trochu problém udržať sa vo svojom pruhu pri prechádzaní zákrutami, takže si ich radi poriadne reznú. Na klzkom povrchu je to však veľmi riskantný manéver.

Škorpión (24.10. – 22.11.)
Podľa výskumu AXA  je 20 % škorpiónov presvedčených, že sa nedopúšťa žiadnych dopravných priestupkov. To je dvakrát viac než u ostatných znamení. Možno práve preto, v porovnaní s ostatnými znameniami, odmietajú ostatným tolerovať i najmenšie porušenie pravidiel. Keď zveziete škorpióna, dávajte si hlavne pozor, aby ste predbiehali bezpečne. To si totiž na ostatných všímajú škorpióni najviac. A dobre robia. Bezpečné predbiehanie je ohľaduplný prístup k ostatným účastníkom cestnej premávky.

Strelec (23.11. – 21.12.)
Ľudia narodení v znamení strelca mali častejšie než iné znamenia na svedomí zapríčinenie dopravnej nehody. Sú to proste ,,strelci“. Možno práve preto si najčastejšie všímajú agresívnu jazdu ostatných. Najmenej pritom zaznamenávajú, že by sa im niekto ,,lepil na zadok“, teda nedodržiaval dostatočný odstup. Strelci, skúste sa nabudúce zamerať na to, ako prudko brzdia vodiči pred vami a či dostatočný odstup dodržiavate aj vy sami.

Všetkým vodičom bez ohľadu na dátum narodenia prajeme, aby šťastne dorazili do cieľa. A ak chcú zlepšiť svoj štýl jazdy, aplikáciu AXA Drive si môžu stiahnuť na Android i iPhone, čím získajú cenné rady pre zlepšenie vodičských návykov k bezpečnejšej jazde!