Hračkárske pick-upy utiahli dvojtonový kolos

Koľko diaľkovo ovládaných pick-upov treba na to, aby utiahli ozajstnú Toyotu Hilux? Britská pobočka automobilky sa rozhodla to zistiť.

Japonský pick-up Toyota Hilux je legendárny svojou  odolnosťou a jazdou v teréne, o ktorých už presvedčila na cestách celého sveta. Jeremy Clarkson v motoristickom programe Top Gear  pri krkolomných kúskoch dokázal, že tento pick-up je prakticky nezničiteľný.

Diaľkovo riadené autíčko Tamiya Hilux Bruiser 4×4 vyzerá rovnako mohutne ako originál – samozrejme v mikroverzii.  Britská Toyota sa rozhodla zistiť, či sú hračkárske autíčka Hilux rovnako zdatné ako originál. Nová Toyota Hilux váži približne 2 tony a utiahne príves s hmotnosťou do 3,2 tony.  Tamiya Hilux Bruiser váži 3,5 kg. Toyota pripravila špeciálny test, aby zistili, koľko hračkárskych Hiluxov  utiahne viac ako 60-násobne ťažší originál. Stačilo na to 15 autíčok! Elektrické modely pohli z miesta nový Hilux a vytiahli ho z hangáru na letiskovú dráhu.

Ako si poradili v ťažkom teréne? 

Obidva stroje – malý aj veľký – sa vynikajúco osvedčili. Na premáčanom poli a poľnej ceste plnej vyjazdených koľají sa bez ťažkostí vyhrabali z blata a  vybŕdli z nebezpečných šmykov. Následne celkom ľahko prekonali hlboký brod. Hračkársky Hilux prešiel po jeho dne prakticky pod vodou.