Hviezda parížskeho autosalónu – nová Honda Civic Type R

New Civic Type R Prototype breaks cover in Paris

Nový prototyp modelu Honda Civic Type R sa práve dnes predstavuje na parížskom autosalóne 2016. Ponúka prvý náhľad na štýl modelu Civic Type R nasledujúcej generácie, ktorý sa oficiálne predstaví v roku 2017.

Prototyp modelu Type R, ktorý prevzal nízke a široké proporcie nového modelu Civic hatchback, je vylepšený o svalnatú karosériu a úpravy, ktoré zlepšia jeho aerodynamiku. Exteriér je odetý do vysokoreflexnej povrchovej úpravy pripomínajúcej jemne leštený hliník, ktorá je jedinečná pre toto výstavné vozidlo.

New Civic Type R Prototype breaks cover in Paris
New Civic Type R Prototype breaks cover in Paris

V prednej časti je agresívny nárazník zvýraznený okrídleným predelom z uhlíkových vlákien a športovou červenou zvýrazňujúcou linkou. Slávny červený znak H značky Honda, ktorým sa pýšia všetky modely Type R, sa nachádza nad novým vzduchovým prieduchom na maske auta. Okrem toho sa na kapote nachádza nový vzduchový prieduch s lapačom vzduchu umiestneným v strede lichobežníkového preliačenia. Dymové sklá svetlometov LED, smeroviek a bočných smeroviek zvýrazňujú agresívnejší charakter prototypu Type R.

Bočné prahy z uhlíkových vlákien sa tiahnu celým rázvorom medzi 20-palcovými zliatinovými diskami s čiernou lesklou povrchovou úpravou s červenými detailmi a vysokovýkonnými pneumatikami. Nové kolesá sú umiestnené vo zväčšených podbehoch.New Civic Type R Prototype breaks cover in Paris

Výrazný difuzér z uhlíkových vlákien prechádza pod širším zadným nárazníkom, ktorý ohraničuje tri plne funkčné koncovky výfuku s párom smerových krídelok na oboch stranách. Stredová koncovka výfuku má menší priemer a je zvýraznená žiarivou metalickou červenou farbou. Jedinečné výstupky na bočných stranách strechy smerujú dozadu smerom k dramatickému a vizuálne nápadnému zadnému krídlu.

Civic Type R novej generácie bol skonštruovaný v rámci rovnakého vývojového programu ako ostatní členovia rodiny Civic a v sériovo vyrábanej forme bude oficiálne predstavený budúci rok. Bude sa vyrábať v závode Honda of the UK Manufacturing (HUM) vo Swindone, v globálnom výrobnom centre pre päťdverový hatchback, a spustenie jeho predaja v Európe sa očakáva v priebehu druhej polovice roku 2017.

Model Type R sa bude exportovať na trhy na celom svete vrátane USA. Bude to po prvýkrát, čo sa model Type R bude oficiálne predával v Severnej Amerike.