Je starostlivosť o pitnú vodu v domácnosti dôležitá?

Zdroj obrázku: zefart / Shutterstock.com

Premýšľali ste niekedy nad tým, akú vodu doma pijete? Pre väčšinu obyvateľstva je čistá voda samozrejmosťou, a preto sa nad ňou viac nezamýšľajú. Pitná voda však nemusí byť vždy čistá. Ak u vás doma dlhodobo pretrvávajú brušné ťažkosti, ktoré neviete vyriešiť, skúste zistiť, či príčina nespočíva vo vode, ktorú každý deň pijete.

 

Mnohé vedecké výskumy dokázali, že bez jedla človek vydrží aj vyše týždňa, bez vody však len pár dní. Voda je nevyhnutnou súčasťou našich životov. Otázka je, pijeme vždy skutočne čistú vodu? Ako zistíme, či naša voda nie je znečistená?

Prečo je dôležité piť skutočne čistú vodu?

  1. Prevencia pred ochoreniami

Máte celá rodina tráviace ťažkosti a lekári vám nevedia povedať príčinu? Nechajte si spraviť rozbor vody. Po dohodnutí termínu vám príde odborník domov odobrať vzorku vody a do dvoch týždňov budete vedieť, či je vaša voda skutočne čistá. Vďaka rozboru si zároveň budete istí, že vaše tráviace ťažkosti nespôsobuje voda.

  1. Pre lepšiu chuť vody

Jedna skupina ľudí tvrdí, že voda nemá chuť a druhá skupina nedá na chuť vody dopustiť. Mnohým malým deťom voda nechutí. Nemôže to byť spôsobené tým, že voda obsahuje nejaké nečistoty? Len čistá voda bude chutiť skutočne tak, ako má. Pre lepšiu chuť vody odporúčame kúpu UV lampy. UV lampa slúži na elimináciu najmä tých mikroorganizmov, ktoré sa častokrát nachádzajú vo vode, ako napríklad enterokoky.

  1. Rastliny lepšie rastú

Ak vodou z vodovodu polievate zelené izbové rastliny a kvety, je lepšie, ak ich polievate vodou, ktorá neobsahuje žiadne mikroorganizmy. Znečistená voda môže spôsobiť, že rastliny nebudú rásť tak rýchlo, ako by ste požadovali.

Záverom môžeme zhodnotiť, že starostlivosť o čistú vodu je skutočne dôležitá. Celá starostlivosť by sa dala zhrnúť v dvoch základných krokoch – vykonávať pravidelný rozbor vody a zaobstarať si UV lampu ako prevenciu.

Zdroj obrázku: zefart / Shutterstock.com