KBŠ oslavuje 50 rokov

KBŠ oslavuje 50 rokov

Príbeh Karpatského brandy Špeciál začal už pred 50-timi rokmi,KBŠ oslavuje 50 rokov
kedy majstri pezinskej pálenice prijali výzvu, vytvoriť kvalitné slovenské brandy, ktoré sa bude používať ako expedičný likér pri výrobe sektov Hubert. Čerpali z vedomostí získaných priamo vo francúzskom Cognacu i v Arménsku. V roku 1968 sa pod ich vedením vypálil v Pezinku prvý vínny destilát, ktorý následne vyzrieval v dubových sudoch. Odmenou za celé roky starostlivosti bol slovenský unikát s výraznou vôňou dreva, orieškov a plnou chuťou sušeného ovocia a vanilky. Polstoročím osvedčený postup výroby je pivničnými majstrami dodržiavaný dodnes.  Výnimočnú kvalitu KBŠ oceňujú nielen slovenskí priaznivci brandy, ale aj odborníci na súťažiach v zahraničí. Doprajte si dúšok tohto slovenského pokladu, na ktorý sme patrične hrdí.

Ikona medzi slovenskými alkoholickými nápojmi sa vyrába klasickou metódou zretia dôkladne vybraných vínnych destilátov v malých 300-litrových dubových sudoch po dobu minimálne 5 rokov. Je vyrobené na prírodnej báze zo suroviny pochádzajúcej z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti podľa originálnej receptúry so zachovaním tradičnej technológie výroby.KBŠ oslavuje 50 rokov

O obľube Karpatského brandy Špeciál svedčí aj to,  že jeho milovníci používajú aj skrátený názov KBŠ. Vznikla z toho tradícia, takže dnes pri jeho objednávaní už každý čašník alebo barman vie, o čo ide. Čo je však najdôležitejšie, Karpatské Brandy Špeciál nie je žiadny chudobný príbuzný zahraničných značkových brandy a koňakov, ale dôstojný súper a úspešný konkurent.

Môžete si ho vychutnávať v kruhu rodiny, po dobrej večeri, či k čokoládovým dezertom. Navyše je to ideálny tip na darček, najmä pre pánov, ktorí preferujú plnú chuť a charakteristickú vôňu tohto nápoja.

Cena od 29,00 Eur
www.karpatskebrandy.sk