Klienti Allianz od víkendu nahlasujú škody po veternej smršti, najviac zo severu Slovenska

Allianz – Slovenská poisťovňa už od soboty eviduje zvýšený počet hlásení škôd, ktoré spôsobila víkendová veterná smršť, najmä na severe Slovenska.

 

„Najviac zasiahnutými regiónmi boli Čadca, Námestovo, Žilina, Púchov a Brezno. Klienti nám nahlasujú najmä strechy poškodené silným vetrom alebo padnutým stromom, zatopené suterény a pivnice. Evidujeme aj desiatky vozidiel poškodených krupobitím a padnutými stromami či konármi. V pondelok dopoludnia sme evidovali 63 škôd na privátnom majetku a 70 poistných udalostí na vozidlách v rámci havarijného poistenia,“ približuje hovorkyňa Allianz Lucia Strnad Muthová.

Nové hlásenia po víkendových víchriciach pribúdajú každou hodinou, Allianz očakáva, že najviac hlásení príde počas najbližších 3 dní. Akúkoľvek vzniknutú škodu v domácnosti, na nehnuteľnosti alebo na vozidle treba čo najskôr nahlásiť poisťovni, a to online alebo telefonicky. Odporúčame poškodenia aj nafotiť a fotodokumentáciu priložiť k hláseniu škody. Škody na privátnom majetku po záplavách, povodniach a atmosférických zrážkach sú v Allianz kryté v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti Môj domov už základnom balíku poistenia. Škody na vozidlách kryje havarijné poistenie v rámci základného balíka poistenia.

Zdroj: Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.