Konôpka tretí na Silverstone

Britský Silverstone bol pre automobilového pretekára Mira Konôpku opäť prívetivý. Legendárny okruh v srdci Anglicka priniesol 56-ročnému slovenskému automobilovému pretekárovi trofej za 3. miesto v prvých pretekoch druhého podujatia sezóny Lamborghini Super Trofeo Europe.

V nabitej kategórii AM (15 štartujúcich) sa z dvoch víťazstiev tešila dvojica Lewandowski/MacBeth. Miro Konôpka odjazdil veľmi dobré prvé preteky, keď po štarte z 9. miesta kvalifikácie sa v 50-minútovej jazde s povinným pitstopom postupne predral až na 3. miesto a udržal za sebou nemeckého rodáka reprezentujúceho Lotyšsko Jürgena Krebsa.

Prvé preteky som si skvele zajazdil, opäť mi dobre vyšiel pitstop a získal som nejaké pozície,“ povedal po pretekoch Konôpka. „Som rád, že sa mi na tomto okruhu opäť podarilo dostať na stupne víťazov. A opäť v ďalšom seriáli, veď naposledy som tu skončil tretí s mojim tímom ARC Bratislava v Blancpain Endurance Series. Vždy sa sem teším a vyšlo mi to aj teraz.“

V druhej jazde v nedeľu to už nebolo také radostné. Už v 2. kole po štarte došlo ku kontaktu medzi Konôpkom a Cedricom Leimerom zo Švajčiarska. Aj s poškodeným Huracánom Konôpka pokračoval ďalej, no ešte pred polovicou pretekov do neho napálil aj Rakúšan Gerard Tweraser a preteky sa pre neho skončili. „Niektorí jazdci naozaj majú problém udržať si nervy na uzde.  Prvý kontakt s Leimerom bol úplne zbytočný a unáhlený, na ktorý som doplatil stratou pozícií. Tweraser potom nedobrzdil, no auto bolo natoľko poškodené, že som bol prinútený odstúpiť.“

V priebežnom poradí kategórie AM sa Konôpka zosunul na 4. miesto, no na jeho konte je 16 bodov, presne ako má dvojica Scholze/Lauck a Necchi/Lewandowski. Vedie Giannoni s 30 bodmi.  Seriál Lamborghini Super Trofeo Europe pokračuje o mesiac v talianskom Misane.