Lexus na legendárnom Goodwood Festival of Speed

Na tohtoročnom svetoznámom britskom sviatku motoristov,  mal Lexus silné zastúpenie. Hviezdou legendárneho Goodwood Festival of Speed bolo nové vlajkové kupé Lexus LC, ktorého predaj štartuje vo Veľkej Británii začiatkom júla.

Poháňaný motorom V8 si Lexus s takmer 500 konskými silami v rámci programu First Glance, určeného pre nové modely automobilov, zmeral sily so slávnou traťou, ktorá vedie do kopca a má dĺžku 1,86 km a   prevýšenie 93 m. Vlajkové kupé ako aj jeho hybridnú verziu LC 500h v prevedení Sport Plus si návštevníci  mohli prezrieť na statickej výstave. 

Lexus – hlavný sponzor podujatia – predstavil vo svojom stánku aj populárne crossovery RX a NX vo verziách F Sport, ako aj závodné kupé RC F. Lexus RC F vo verzii GT3, ktorá v poslednom čase žne úspechy v pretekoch európskej série GT Open, takisto štartoval na Goodwoode v disciplíne Climb Hill. Nechýbalo ani legendárne  superauto Lexus LFA.

 

Lexus LC je dostupný v ponuke v dvoch verziách pohonu:

 

  • Hybridný model LC 500h využíva 24-ventilový, 3,5- litrový motor V6 8GR-FXS s výkonom 299 kW pri 6600 obr./min a s maximálnym krútiacim momentom 348 Nm pri 4900 obr./min, ktorý spolupracuje s výkonným elektromotorom.
  • Model Lexus LC 500 poháňa päťlitrový, atmosferický motor V8 s výkonom 477,5 kW pri 7100 obr./min a s maximálnym krútiacim momentom 540 Nm pri 4800 obr./min, ktorý spolupracuje s desaťstupňovou automatickou prevodovkou, pričom rýchlosť radenia je porovnateľná s dvojstupňovou prevodovkou.