Maľovanie podľa čísiel: Relaxačná technika a umenie v jednom

Rýchle pracovné tempo, výchova detí, ale aj dlhé dochádzanie do práce či nedostatok spánku. To všetko spôsobuje nežiadúci jav dobre známy aj ako stres. Nahromadený a neriešený stres je časovaná bomba a nevieme, kedy a ako sa môže prejaviť. Existujú však uvoľňovacie techniky, ktoré pri pravidelnom praktizovaní môžu naše telo a myseľ postupne uvoľniť. Viete, že jednou z uvoľňovacích techník je aj maľovanie? Čítajte ďalej a dozviete sa, aký pozitívny vplyv maľovanie na našu psychiku má a aj to, že maľovať dokáže každý.

 

Nebezpečný dlhodobý stres

Zvykli sme si, že určitá úroveň stresu k dnešnej dobe patrí. U niekoho môže dokonca krátkodobý stres spôsobiť zvýšenie produktivity. Dlhodobý stres má však negatívny dopad na to, ako sa cítime, správame a ako reagujeme aj v bežných situáciách. Okrem toho môže byť jeho dôsledkom:

  • predčasné starnutie,
  • zvýšené riziko kardiovaskulárnych ochorení,
  • nekontrolované

 

Maľujte a zbavte sa stresu

Dajte deťom pastelky a farby a uvidíte, ako sa ukľudnia. Rovnaký efekt má maľovanie aj na dospelých. Stačí vám 45 minút strávených maľovaním a vaša myseľ sa odpúta od povinností či problémov. Budete myslieť iba na ťahy štetcom, a tak si dokonale vyčistíte myseľ.

 

Maľovať dokáže každý

Áno, naozaj každý. Vďaka maľovaniu podľa čísiel môže byť každý umelcom a vytvárať svoje vlastné diela. Set obsahuje predtlačený obraz rozdelených do polí s číslami, farby a štetec. Ku každej skupine čísiel je priradená farba a vy tak presne viete, ktorú farbu použiť. Výhodou takého typu maľovania je, že sa postupom času môžete naučiť aj sami maľovať.

 

Umenie aj oddych

Nie je lepšie spojenie ako relaxovať a zároveň vytvárať obrazy. Ak sa teda obzeráte po obrazoch na stenu, môžete si kúpiť jeden už hotový alebo si vytvoriť váš vlastný.

Zdroj obrázku: Elena_Gr / Shutterstock.com