Maťo Homola po prvých pretekoch na okruhu Zandvoort

 

Veľmi sľubný začiatok kvalifikácie, kedy sa Maťo Homola dokázal priblížiť na dosah svojim včerajším časom naznačil, že by mohol zabojovať o pozície v prvej desiatke. Napriek obrovskej snahe sa Maťo nedokázal zrýchliť. Vyskúšal ešte poslednú možnosť a to vyčkať na posledné sekundy, kedy budú na trati najlepšie podmienky. 

Trať sa síce rýchlo zohrievala, no slovenský pretekár z nej nedokázal vyťažiť maximum a jeho výkon stačil len na 22. miesto. Už v prvom sektore stratil viac ako 0,5 s a strata sa vo zvyšných prehĺbila až na 1,590 s. “Keďže pneumatiky fungujú len 1 a pol kola, mali sme v kvalifikácii 3 rýchle kolá. V posledných sekundách som vyštartoval na trať, aby som mal najlepšie podmienky, no hoci som nespravil nejaké výrazné chyby, čas som nedokázal výrazne zlepšiť. Niečo s autom nebolo na 100%, hoci môj tímový kolega dosiahol na prvú desiatku. Mne to, žiaľ, nevyšlo to tak, ako by som chcel. Mrzí ma, že som sklamal aj fanúšikov, ktorí držali palce,” skonštatoval po kvalifikácii Maťo.

Maťo štartoval do prvých pretekov víkendu z 22. miesta. Krátko po štarte došlo ku veľkej kolízii medzi Micheliszom a Mullerom, po ktorých skončil Muller na ochranných bariérach a preteky boli na viac ako 30 min. prerušené. Reštart prebehol za neutralizačným vozidlom, Maťo získal 2 miesta a pohyboval sa na 20. mieste. Pozitívne výsledky pre tím a značku Peugeot priniesol Maťov tímový kolega Aurelien Comte, ktorý do cieľa ubránil výborné druhé miesto, ktoré získal po výbornom štarte.

Maťo Homola nakoniec skončil na 18. pozícii. “Neviem ako to opísať. Určite to nie je len o mne, niečo je s autom. Rozdiel viac ako 2 sekundy na kolo oproti Aurelienovi je priepastný, veď celú sezónu sme od seba len 2 desatiny, raz ja vpredu, raz on. Tím musí skutočne detailne prehliadnuť auto a spoločne musíme zanalyzovať dáta. Nakoniec sa chcem na to celé poriadne vyspať a zajtra s čistou hlavou ísť do ďalšej kvalifikácie a dvoch pretekov. Ďakujem za priazeň a držte palce!”, uzavrel deň Maťo Homola.

V pondelok je hneď ráno naplánovaná kvalifikácia a potom dvoje preteky. Oboje budú vysielané na tv programe Eurosport.

Pondelok:
08:30 – 08:50             Qualifying 1 (live Eurosport 2)
08:55 – 09:05             Qualifying 2 (live Eurosport 2)
09:10                          Qualifying 3 (live Eurosport 2)
12:15 – 12:45             Race 2 (12 kôl, live Eurosport)
16:35 – 17:10             Race 3 (15 kôl, live Eurosport)
Časy sú uvedené v CET.​

Kalendár svetového pohára FIA WTCR 2018:

08. 4.   | Maroko, Circuit Mouley El Hassan
29. 4.   | Maďarsko, Hungaroring
12. 5.   | Nemecko, Nürburgring Nordschleife
21. 5.   | Holandsko, Circuit Zandvoort
24. 6.   | Portugalsko, Vila Real
05. 8.   | Argentína, Autódromo Termas de Río Hondo,
30. 9.   | Čína, Ningbo International Circuit
07. 10. | Čína, Wuhan International Circuit
28. 10. | Japonsko, Suzuka Circuit
18. 11. | Macau, Guia Circuit